Dlaczego karta paliwowa stanowi najlepszą formę płatności?

Karta paliwowa dla osoby prywatnej

Karta paliwowa stanowi rozwiązanie, dzięki któremu jesteśmy w stanie utrzymać w ruchu samochody firmowe, zadbać skutecznie o stan kasy firmowej. Narzędzie stanowi identyfikator pojazdu w systemie komputerowym operatora kartowego, zwykle ma wydrukowany numer rejestracyjny pojazdu, płatności zabezpieczone są przy pomocy kodu PIN.

Dlaczego karta paliwowa stanowi najlepszą formę płatności?

Po pierwsze otrzymujemy zbiorczą fakturę pod koniec okresu rozliczeniowego, jest to istotne z punktu widzenia księgowości. Mniejsza ilość faktur przekłada się bezpośrednio na mniejszy nakład pracy związany z księgowaniem oraz archiwizowaniem dokumentów. Dodatkowo niektóre karty, np. karta paliwowa Moyl gwarantuje dodatkową zniżkę na akcesoria samochodowe w wysokości 20%. Oprócz tego większość kart pozwala zaoszczędzić nawet do 25 groszy na litrze paliwa.

Gdzie zapłacę kartą paliwową?

Karta jest obsługiwana zarówno na polskich, jak i na zagranicznych stacjach paliw. Należy zapoznać się z ofertą wydawcy karty, gdyż różne mają odmienny zakres.

Jakich opłat można dokonywać za pomocą karty paliwowej?

Oprócz paliwa opłacimy również przejazdy autostradami, parkowanie, akcesoria samochodowe, które nabędziemy na stacjach. Transakcje przeprowadzamy w sposób bezpieczny, gdyż kartą nie może posłużyć się każdy w sposób dowolny, jest to istotne, kiedy autami firmowymi poruszają się pracownicy wynajęci, a nie właściciel. Karty są akceptowane w miejscach znanych właścicielowi, wszystkie karty zawierają ponadto kategorie produktowe, które określają, co dokładnie możemy zakupić.

W jaki sposób dokonać wyboru właściwej karty?

Powinniśmy przemyśleć wybór karty paliwowej, która będzie dla nas optymalna. Właściwy wybór oznacza z jednej strony wygodny sposób eksploatacji, z drugiej zaś ograniczenie ryzyka do minimum.

Kwestie, nad którymi powinniśmy się zastanowić podczas wyboru optymalnej karty to:

1) gdzie mieszczą się stacje paliw, z których usług będziemy korzystać?

2) jakie otrzymamy programy lojalnościowe i rodzaje rabatu?

3) jakie limity obowiązują na kartach oraz jaki mamy stan licznika?

4) jakie kategorie zakupowe będą nas interesowały?

Karta paliwowa dla małej firmy

Jak przy pomocy karty paliwowej ułatwić proces fakturowania?

Karta umożliwia płacenie bezgotówkowe za wiele usług, kierowcy nie muszą też prosić o fakturę na każdej stacji. Opłaty zapisywane są w systemie elektronicznym, do którego wgląd ma właściciel floty. Przedsiębiorca otrzymuje fakturę zbiorczą, która rozliczona zostanie na koniec miesiąca bądź kilka razy w trakcie jego trwania. Karta paliwowa daje możliwość uzyskania zwrotu VAT za zakupy poczynienie za granicą.

W jaki sposób wybrać kartę paliwową?

Karty paliwowe najczęściej wydawane są bezpłatnie, więc wystarczy jedynie złożyć wniosek o ich wyrobienie. Przedsiębiorca celem wyboru tej właściwej powinien przeanalizować jaki limit minimalnej miesięcznej ilości tankowania pojazdów będzie dla niego właściwy, po drugie sprawdzić zasięg terytorialny karty jak też zakres usług, które możemy przy jej pomocy zrealizować. Warto zauważyć, że rodzaj paliwa wpłynie na wysokość płaconej przez nas polisy OC.  Zadbajmy więc o wybór właściwej karty paliwowej oraz o odpowiedni dobór ubezpieczenia pojazdu.