Czy warto korzystać z auto skupów?

Skup aut Gdynia Auto-Bart

Samodzielna sprzedaż auta to często proces niezwykle czasochłonny i wymagający sporych pokładów cierpliwości. Wiąże się z nim, nie tylko żmudne przygotowanie auta, odpowiednich zdjęć oraz ogłoszenia, ale także często dosyć uciążliwe telefony i wizyty osób chętnych do obejrzenia pojazdu „na żywo”. Na szczęście istnieją również inne sposoby sprzedaży. Jednym z nich jest skorzystanie z pomocy wykwalifikowanego auto skupu. Jakie są korzyści z tego typu współpracy dowiesz się czytając krótki tekst, który dla Ciebie przygotowaliśmy.

Jak wygląda przebieg transakcji ze skupem aut?

Skupy aut to miejsca, których głównymi zaletami są szybkość i bezpieczeństwo transakcji. Często zdarza się, że cały proces sprzedaży zajmuje jeden dzień, a nawet kilka godzin, a wypłata należności zostaje wykonana w chwili podpisania umowy. Renomowane i profesjonalne skupy oferują swoim klientom dodatkowo szereg udogodnień, które znacznie ułatwiają współpracę.

AUTO-BART Skup Aut Gdynia

Każda transakcja ze skupem rozpoczyna się od zgłoszenia chęci sprzedaży pojazdu do skupu. W trakcie rozmowy telefonicznej pracownicy firmy zbierają podstawowe informacje o aucie i umawiają się na jego oględziny. Często zdarza się, że mają one miejsce tego samego dnia. Dodatkowa zaletą jest fakt, że w celu oględzin i sprzedaży auta nie musimy zazwyczaj wychodzić z domu. To pracownicy skupu przyjadą do nas z odpowiednim sprzętem, by ocenić stan techniczny pojazdu, dzięki czemu ustalana jest jego wartość. Kolejnym krokiem jest już tylko podpisanie w pełni legalnej umowy i oczekiwanie na wypłatę należności za auto. Wiele skupów oferuje przy tym kilka sposobów przekazania pieniędzy: gotówką czy też przelewem na konto.

Jakie auto można sprzedać w skupie?

Ogromną zaletą skupów aut jest również brak konieczności troszczenia się o stan techniczny pojazdu. W przypadku samodzielnej sprzedaży często jesteśmy zmuszeni dokładnie posprzątać i wyczyścić pojazd oraz wykonać kilku drobnych napraw, by w ogóle znaleźć kupca. Skupy aut nie wymagają aż takiego zaangażowania, bowiem oferują one możliwość sprzedaży pojazdów:

 • używanych, mających spory przebieg i kilku właścicieli na koncie oraz posiadających pewne, drobne uszkodzenia i wady.
             
 • powypadkowych i uszkodzonych, które odznaczają się znacznym stopniem uszkodzenia. Mogą to być auta rozbite czy też zalane w trakcie powodzi.
             
 • po-leasingowych będące częścią firmowej floty. Takie pojazdy posiadają zazwyczaj spory przebieg i ciężko jest je sprzedać w sposób tradycyjny.
             
 • starych i zabytkowych, niezależnie od tego czy są to droższe modele kolekcjonerskie czy po prostu przestarzałe modele rodem z PRL-u.
             
 • dostawczych, ciężarowych i nietypowych na które bardzo często ciężko jest znaleźć jakiegokolwiek kupca.

Dodatkowo w niektórych skupach można też sprzedawać motocykle oraz motory. Taką usługę świadczy między innymi Auto-Bart, którego ofertę można znaleźć na stronie: https://skupaut-gotowka.pl/kup-motocykli.html, gdzie widnieją dokładne wskazówki, jak sprzedać w skupie motocykl. Firma oferuje wypłatę w dowolnej formie, nieodpłatny dojazd do klienta i zakup pojazdu za jak najwyższą możliwą kwotę.

Czy w skupie da się zarobić?

Skupy aut to miejsca, które zarabiają na różnicy, wynikającej z korzystnego zakupu pojazdu i jego dalszej odsprzedaży, dlatego wiele osób zastanawia się czy transakcja taka jest w ogóle opłacalna. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że w przypadku wielu aut ciężko jest znaleźć kupca, któremu będzie odpowiadała nasza wycena. Skup aut gwarantują pewny i stosunkowo szybki przypływ gotówki, na poziomie od 60 do 80 % wartości rynkowej auta. Nie jest to kwota mała a sama gwarancja szybkiej transakcji jest na tyle atrakcyjna, że warto jest rozważyć tę opcję.