Co zrobić z samochodem po wypadku?

Samochody powypadkowe sprzedane do skupu aut w Gdańsku

Wypadki to niestety bardzo przykra codzienność polskich dróg. Są one nie tylko bardzo niebezpieczne dla osób podróżujących autem ale i mogą być przyczyną silnego uszkodzenia pojazdu. W przypadku, gdy zniszczenia są na tyle duże, że niemożliwa staje się naprawa auta nie pozostaje nam nic innego jak pożegnać się z nim i je sprzedać. Czy jest to możliwe i jak znaleźć chętnego do zakupu uszkodzonego samochodu?

Wartość samochodu

Nikogo na pewno nie zdziwi fakt, że znaczne uszkodzenia powypadkowe mocno obniżają wartość każdego auta. Dzieje się tak z dwóch powodów: z uwagi na istotne zniszczenie oraz na fakt, że samochód ten zawsze będzie już egzemplarzem powypadkowym, którego zniszczenia nie dadzą się całkowicie zamaskować.  W obecnym czasie, gdy liczba aut na rynku jest naprawdę spora może to stanowić spory minus, który może odstraszyć kupców, którzy bardzo dokładnie przyglądają się wszelkim wgnieceniom i zarysowaniom.  W końcu, kto chciałby jeździć autem, które w przeszłości uczestniczyło w sporym wypadku?

Co w takim razie zrobić z samochodem po wypadku? Gdzie szukać chętnych do jego zakupu?

Skup samochodów powypadkowych

Rozwiązaniem tej sytuacji jest skup samochodów powypadkowych, gdzie można udać się z nawet najbardziej zniszczonym i poobijanym pojazdem.  Dla polecanego skupu aut auto-Skup24.pl w Gdańsku nie ma znaczenia, czy auto jest w pełni sprawne, czy roi się na nim od zarysowań i wgnieceń. Ważne jest jednak to, by na początku transakcji poinformować o wszystkich incydentach drogowych, w jakich brał udział oferowany samochód.

Skupy aut powypadkowych odkupują  takie auta by rozbierać je na części a następnie sprzedać je z zyskiem. Zdarza się również, że firmy tego typu podejmują się naprawy uszkodzeń o ile tylko usterka nie jest zbyt duża a naprawa jej umożliwi powrót auta na drogi. Bez względu na to, co skup zrobi z naszym autem jest to dla nas najdogodniejsze rozwiązanie, które pozwoli nam szybko sprzedać samochód i nie martwić się o jego stan oraz formalności związane z wystawieniem ogłoszenia.

Sprzedaż auta na skupie jest również bardzo wygodnym rozwiązaniem. Wystarczy jedynie skontaktować się z wybraną firmą i czekać na przyjazd pracowników skupu, którzy oszacują stan auta oraz wycenią je. Następnym krokiem jest podpisanie standardowej umowy sprzedaży. Pieniądze za sfinalizowaną transakcję możemy otrzymać przelewem na konto lub gotówką.

Co zrobić z motocyklem po wypadku?

Chcesz pozbyć się uszkodzonego motocykla po wypadku? Praktycznie rzecz biorąc, sytuacja wygląda bardzo podobnie do sprzedaży samochodu. Pod linkiem https://auto-skup24.pl/skup-motocykli dowiesz się, jak wygląda sprzedaż takiego pojazdu w skupie w Gdańsku.

Co z pojazdem po poważnej kolizji drogowej?

W sytuacji, gdy mamy do czynienia z autem, które uległo niezwykle rozległym uszkodzeniom ubezpieczyciel zazwyczaj uznaje szkodę całkowitą. Niestety firmy ubezpieczeniowe niezbyt często zgadzają się na przyjęcie auta i wypłacenie pełnej kwoty odszkodowania. Coraz częściej zdarza się, że właściciele otrzymują jedynie część odszkodowania a oni sami zostają z wrakiem pojazdu na posesji.

Takie całkowicie niesprawne auto można oczywiście sprzedać na własną rękę. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że cena jaką uzyskamy nie będzie zbyt wysoka. Dużo więcej zarobimy decydując się na sprzedaż samochodu do skupu. Wielu handlarzy wręcz szuka takich aut z uwagi na niektóre bardzo rzadko spotykane części samochodowe, które można zdemontować a następnie odsprzedać.

Decydując się na taką transakcję należy zawsze pamiętać o przygotowaniu odpowiednich dokumentów i poprawnym spisaniu umowy, które powinna zawierać dane nabywcy auta. Taką sprzedaż należy również niezwłocznie zgłosić w odpowiednim wydziale komunikacji i w firmie ubezpieczeniowej.

Oddanie pojazdu na złom

Innym rozwiązaniem może być oddanie auta na złom. Jest to jednak opłacalne jedynie w sytuacji, gdy samochód nie przedstawia żadnej wartości rynkowej lub wartość ta jest na tyle niska, że chcemy się jak najszybciej pozbyć pojazdu. Złomowiska przyjmują takie auta bezpłatnie. Czasem jednak zdarza się zarobić niewielką kwotę na wyjątkowo pożądanych częściach. Jedyne o czym musimy pamiętać, to sprawdzenie czy wybrana przez nas stacja demontażu posiada odpowiednie upoważnienie wojewody do wydawania dokumentów świadczących o kasacji auta.

Sprzedaż samochodu powypadkowego w auto-skup24.pl

Inne rozwiązania

Jeszcze innym rozwiązaniem w przypadku aut powypadkowych jest sprzedaż samochodu na części. Jest to jednak zadanie dosyć czasochłonne dlatego warto dobrze zastanowić się nad jego opłacalnością.

Demontaż samochodu nie jest sprawa prostą, jednak jeśli lubimy tego typu zajęcia i mamy do nich dryg to czasem warto jest własnoręcznie „pobawić się” w mechanika i spróbować samemu odzyskać najlepsze części. Dalszym krokiem będzie oczywiście samodzielne wycenienie danych elementów i umieszczenie ogłoszeń o ich sprzedaży w Internecie. Jest to opłacalne pod wyjątkiem, że orientujemy się w cenach części samochodowych i nie oddamy ich za tzw. „bezcen”.

Nie jest to jednak zadanie dla każdego a jedynie dla osób, które lubią majsterkować i interesują się motoryzacją. Najbardziej uniwersalnym i najszybszym sposobem pozbycia się takiego auta jest oczywiście sprzedaż pojazdu na skupie. Cała transakcja nie trwa długo a pieniądze możemy otrzymać do ręki, nie martwiąc się o wystawianie ogłoszenia oraz wszelkie formalności związane ze sprzedażą.