Jak wybrać idealne perfumy unisex?

perfumy unisex

Pierwsze perfumy były zapachami uniwersalnymi, sięgały po nie zarówno kobiety, jak i mężczyźni. XIX wiek przyniósł jednak podział na zapachy męskie i damskie. Podział ten trwa do dziś. Coraz częściej jednak na półkach perfumerii możemy spotkać pachnidła unisex, czyli te uniwersalne. Czym się one charakteryzują i jak wybrać odpowiedni dla siebie zapach unisex?

Czym charakteryzują się perfumy unisex?

Perfumy unisex nazywane też uniwersalnymi to te, które nie mają jednoznacznego dopasowania do płci. Oznacza to, że mogą po nie sięgać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Idea perfum unisex narodziła się już na początku historii perfumiarstwa. Na początku piękne zapachy nie miały bowiem płci, to zmieniło się dopiero w XIX wieku. Wtedy to największe domy perfumeryjne zaczęły tworzyć specjalne pachnidła dla kobiet, w których dominowały akordy kwiatowe, natomiast mężczyznom proponowały zapachy cytrusowe, drzewne czy tytoniowe. Ten podział utrzymywał się przez wiele lat.

Wszystko jednak zmieniło się w 1994 roku. To wtedy rozpoczęła się prawdziwa rewolucja we współczesnym świecie zapachów. Na rynek wszedł bowiem pierwszy nowoczesny zapach unisex. Dostępne po dziś dzień na https://www.perfumeria.pl/collections/calvin-klein perfumy Calvin Kein One przeznaczane są dla wszystkich, którzy sami chcą zdecydować swoją tożsamość. Podobnie jak inne pachnidła z tej kategorii również perfumy Calvin Klein One bazują na akcentach ziołowych, cytrusowych i kwiatowych. W perfumach bez płci można odnaleźć akordy kardamonu, mchu, tytoniu, a także nuty drzewne i skórzane. Perfumy unisex wyróżniają się nie tylko akcentami zapachowymi, ale i wyjątkową trwałością. Jest to efektem zastosowania w nich naturalnych ekstraktów.

perfumy unisex

Komu spodobają się perfumy unisex?

Mimo że perfumy unisex promowane są jako te dla każdego, to nie każdemu się one spodobają. Sięgać po nie powinny osoby lubiące świeże, energetyzujące zapachy. Akordy zamknięte w pachnidłach uniwersalnych nie spodobają się natomiast kobietom szukającym typowych subtelnych, delikatnych i kwiatowych woni, a także mężczyznom stawiającym na mocne, intensywne i szorstkie zapachy.

Z perfum unisex zadowolone będą też osoby, które lubią skraplać się jednym zapachem niezależnie od okazji i pory dnia. Uniwersalne zapachy świetnie sprawdzą się zarówno na co dzień, jak i na wieczór. Dzięki temu, że nie są ciężkie i aromatyczne można się w nie „ubierać” do pracy, na uczelnie czy spotkanie biznesowe. Dzięki takiej uniwersalności perfumy unisex świetnie sprawdzą się na prezent. Jako najpiękniejsze zapachy uniwersalne wskazuje się (oprócz wyżej wymienionego kultowego CK One) Cartier – Eau de Cartier, Halle Berry – Closer, Sisley – Eau de Campagne, Dolce & Gabbana – 10. La Roue de la Fortune.

unisex perfumy