Butelka filtrująca – oszczędność i dostęp do smacznej wody w dowolnym miejscu!

butelka filtrująca

Butelka filtrująca na wodę pozwala ograniczyć zużycie plastiku i sporo zaoszczędzić. Ponadto, dzięki niej możesz mieć dostęp do smacznej i zdrowej wody w dowolnym miejscu! Jakie jeszcze korzyści dają butelki na wodę z filtrem?

Ekologia odgrywa coraz ważniejszą rolę w życiu każdego z nas. Wiele naszych wyborów podyktowanych jest właśnie troską o środowisko naturalne. Wśród nich jest m.in. segregowanie odpadów czy korzystanie z toreb wielokrotnego użytku. Zużycie plastiku możemy też znacząco ograniczyć przez zrezygnowanie z zakupu źródlanej lub mineralnej wody butelkowanej i zastąpienie jej kranówką z…butelką filtrującą!

Zalety butelki filtrującej

Ekologia to tylko jeden z powodów, dla których warto korzystać z butelki filtrującej. Przede wszystkim pozwala ona sporo zaoszczędzić. Koszt wody mineralnej, w zależności od pojemności butelki to ok. 2-4 złotych. Przy zakupie jednej butelki dziennie jest to wydatek rzędu od 14 do 28 zł tygodniowo i średnio 60-120 zł miesięcznie. W przypadku korzystania z kranówki ograniczamy ten wydatek do minimum. Co więcej, mamy do niej dostęp w dowolnym miejscu co sprawia, że smaczna woda jest niemal zawsze w zasięgu naszej ręki.

Butelki filtrujące są trwałe, poręczne i lekkie. Można ich używać przez długi czas. Co więcej, dostępne są w różnych pojemnościach – zarówno dla dzieci (0,3 l), jak i dla dorosłych (0,5 l i 0,7 l). Można je z powodzeniem zabrać na spacer, do pracy, a także na siłownię. Świetnie sprawdzają się także w podróży!

Butelki filtrujące wyposażone są w wymienne filtry, które usuwają zapach i smak chloru z wody kranowej. Ponadto, węglowy wkład filtrujący (czyli sprasowany węgiel aktywny wytwarzany z łupin orzecha kokosowego), pozostawia niezmienioną ilość minerałów zawartych w wodzie kranowej takich jak wapń oraz magnez. To sprawia, że często woda z butelki filtrującej nie ustępuje niczym butelkowanym wodom źródlanym i mineralnym kupowanym w sklepach. Ponadto, filtry pozwalają zredukować kamień i ewentualne zanieczyszczenia chemiczne oraz mechaniczne.

Butelka z filtrem jest też dużo bardziej opłacalnym i ekonomicznym wyborem niż zakup wody w sklepie z uwagi na filtr, który posiada wydajność aż 150 litrów. Są też bezpieczne dla zdrowia z uwagi na systematyczne badania i uzyskiwane certyfikaty. Co więcej, butelkę z filtrem można wybrać według swojego gustu. Dostępne są w różnych kolorach m.in. różowym, fioletowym, pistacjowym, pomarańczowym czy żółtym. Szukasz butelki filtrującej z dobrym filtrem? Więcej informacji znajdziesz na https://dafi.pl/butelki-filtrujace.