Czym kierować się przy wyborze lusterek motocyklowych?

motocykl

Jazda na motorach z roku na rok zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Nic w tym dziwnego, ponieważ to sposób na szybkie i ekonomiczne podróżowanie, bez obawy o stanie w korkach. Warto dbać o swoje bezpieczeństwo na drogach — zapewnia to odpowiednia odzież motocyklowa oraz wyposażenie samej maszyny. Niezastąpione są tutaj lusterka motocyklowe, które pozwalają kierującemu motorem doskonale orientować się na drodze. Pozwala to zminimalizować ryzyko wypadku lub stłuczki.

Jak wybierać lusterka motocyklowe?

Ten produkt powinien przede wszystkim pasować do danego pojazdu. Należy wziąć pod uwagę prędkość, z którą porusza się zazwyczaj maszyna. Miłośnicy szybkiej jazdy powinni stawiać na lusterka motocyklowe o opływowym kształcie, zamontowane na krótkim wysięgniku. Takie modele minimalizują opory powietrza. Fani chopperów mogą sięgać po lusterka o nieco bardziej finezyjnych kształtach, które są odpowiednio dłuższe. Motocykliści zwykle wybierają tylko jedno lusterko motocyklowe, które umieszczone jest po lewej stronie. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że dwa lusterka polepszają widoczność na drogach.

Lusterka motocyklowe — czym się charakteryzują?

Lusterko motocyklowe dobiera się do prędkości — to najważniejsze kryterium, warto jednak zwrócić uwagę na kształt oraz na design produktu. Ten element motorów zapewnia kierowcy i użytkownikom ruchu bezpieczeństwo, dlatego powinien być doskonale dobrany i prawidłowo zamontowany. Niektóre modele zostały wyposażone w dodatkowe kierunkowskazy. To bardzo przydatny gadżet, który zwiększa widoczność wykonywanego przez motocyklistę manewru. Lusterka motocyklowe wsteczne z częścią asferyczną zwiększają pole widzenia i niwelują tzw. martwy kąt. Takie rozwiązanie sprawdzi się znakomicie w ruchu miejskim oraz na drogach szybkiego ruchu.

Jak poprawić komfort podczas jazdy na motorze?

Właściwie dobrane lusterka motocyklowe znacznie poprawiają bezpieczeństwo. Wielu motocyklistów decyduje się jednak na dodatkowe rozwiązania, które poprawiają widoczność na drogach podczas jazdy. Jednym z przykładów są przedłużenia lusterek. Produkt pozwala zwiększyć odległość pomiędzy maszyną a lusterkiem motocyklowym, co znacząco wpływa na widoczność. Dzięki temu zwiększa się bezpieczeństwo oraz wygoda. Na bezpieczną jazdę wpływają też lusterka z kierunkowskazami. Warto wybierać produkty, które posiadają homologację. Decydując się na ten rodzaj wyposażenia motoru — należy wybrać dwa lusterka. Do niektórych lusterek trzeba dobrać odpowiednie adaptery, które pozwolą na prawidłowy montaż.