Auto dostawcze dla firmy – jakie opcje ma przedsiębiorca?

auto

Wiele firm w Polsce nie jest w stanie sprawnie funkcjonować bez samochodów dostawczych. Są one niezbędne m.in. w branży budowlanej, spożywczej czy kurierskiej. Planując wyposażyć firmę w takie pojazdy, przedsiębiorcy mają do wyboru parę opcji.

Leasing czy zakup – na co się zdecydować?

Zakup samochodu dostawczego to opcja często wybierana przez przedsiębiorców. Nie zawsze jednak wchodzi ona w rachubę z racji na ograniczony budżet. Posiadanie dostawczaka na własność to spora wygoda, ale też i duże wydatki – nie tylko na paliwo, ale i na serwis, przeglądy, ubezpieczenie itp. Zamiast zakupu niejednokrotnie wybierany jest leasing polegający na tym, że firma może użytkować auto, nie będąc jego właścicielem. Każda firma leasingowa udostępnia samochody na własnych warunkach, w związku z czym skorzystanie z tej formy sfinansowania pojazdów dostawczych nie zawsze będzie możliwe.

Wynajem auta dostawczego – czy warto?

O opłacalności poszczególnych form finansowania floty każdy przedsiębiorca musi zdecydować we własnym zakresie, mając na względzie potrzeby swojej firmy i jej możliwości finansowe. Coraz częściej osoby prowadzące działalność gospodarczą decydują się na wynajem dostawczaka, który dostępny jest w dwóch formach: krótko- i długoterminowej. Są one dość podobne do leasingu, niemniej najemca w zamian za miesięczny czynsz ma do dyspozycji szerszy pakiet usług. W ramach wynajmu krótkoterminowego samochody są wypożyczane na okres 1-30 dni, a w przypadku wynajmu długoterminowego jest to minimum miesiąc.

Czy auto dostawcze da się wypożyczyć na minuty?

Wynajem aut na minuty to usługa oferowana m.in. przez Panek CarSharing. Jest to sprawdzony sposób na poruszanie się po mieście bez konieczności korzystania z transportu publicznego. Najem obsługiwany jest wyłącznie z poziomu aplikacji, którą kierowca musi mieć zainstalowaną na smartfonie. Usługa ta powstała z myślą o typowej jeździe miejskiej – nie obejmuje zatem samochodów dostawczych. Oczywiście przedsiębiorcy mogą z niej korzystać, rejestrując się w aplikacji jako klienci biznesowi.