3 powody, dla których profesjonalny fotograf ślubny jest lepszy niż przyjaciel z iPhone’em

ślub

Kiedy wreszcie nadejdzie czas zejść na dół i zaplanować nadchodzące szczegóły ślubu, jednym ze zwykłych sporów jest to, czy zdobyć profesjonalnego fotografa ślubnego, czy nie. Wiele par uznałoby, że nie jest to problemem, i oczekuje, że tak wielkie wydarzenie raz w życiu zasługuje na nie mniej niż pierwszorzędny zasięg zdjęć i filmów.

Ten sentyment do ślubów, jak bardzo wyróżnia to wydarzenie, napędza dzisiejsze stawki dla fotografów ślubnych. W zależności od lokalizacji, pakiet fotografii ślubnej dla pary może przywrócić im 10-15% całkowitego budżetu. I właśnie dlatego fotografia ślubna wymaga poważnego rozważenia dla innych par.

Wielu z nich twierdzi, że lepiej byłoby przeznaczyć te 15% na inne, bardziej krytyczne aspekty ich ślubu. W pewnym stopniu ich uzasadnienie jest uzasadnione. Pary mogą nadal cieszyć się ślubem bez zatrudniania profesjonalnego fotografa ślubnego. Znajomy z iPhone’em 11 Pro może wykonać tę samą pracę za darmo!

Ale naprawdę teraz, prawda?

Wszystko na biegu

Co sprawia, że ​​pomysł iPhone’a wystarcza na pokrycie ślubu? Oto kilka opinii z Internetu. Mówi się o fotografie ślubnym, który nakręcił cały ślub za pomocą swojego iPhone’a 6s Plus. Kolejna profesjonalna strzelanka ślubna miała strzelaninę iPhone’a 11 Pro i Canona 5D Mark IV i zauważyła, że ​​wyniki prawie się od siebie nie różnią.

Problem polega na tym, że rzeczywiście nie ma widocznej różnicy, jeśli patrzysz na zdjęcia rozpryskane na stronie internetowej. I zanim dojdziesz do wniosku, że zdjęcia z iPhone’a mogą stać się wystarczająco marzycielskie dla twojego ślubnego albumu, pamiętaj, że wciąż był to profesjonalny fotograf ślubny .

Jeden z fotografów przyznał, że miał trudności z robieniem zdjęć z powodu słabego oświetlenia imprezy. Dobrze wyposażony profesjonalista z prawidłowo ustawioną profesjonalną lustrzanką i sprzętem oświetleniowym może łatwo pokonać te same wyzwania. Mniejsze przeszkody oznaczają więcej okazji do pięknych ujęć, niezależnie od sytuacji.

Spróbuj to osiągnąć za pomocą iPhone’a.

RAW vs. HEIF

Czy to oznacza, że ​​potrzebujesz profesjonalnego fotografa ślubnego, który byłby gotów strzelać iPhone’em, aby ograniczyć koszty? Jeśli chcesz mieć zdjęcia tylko w formacie cyfrowym lub wydrukować je w stosunkowo mniejszych ramkach, ta opcja jest dla Ciebie.

Pamiętaj też, że te zapierające dech w piersiach portfele, które widzisz online, to starannie edytowane zdjęcia ze zdjęć w formacie RAW. Tej samej jakości edycji w wyższych rozdzielczościach nie można uzyskać w formacie HEIF , który jest domyślnym wyjściem obrazu najnowszego iPhone’a. Kompatybilność plików to kolejny problem z HEIF, szczególnie podczas próby migracji do platformy do edycji i drukowania innej niż iOS.

Oko obserwatora

Innym podejściem do wspomnianego wcześniej faktu, że profesjonalni fotografowie robili te zdjęcia za pomocą smartfona, jest ich zdolność do wybierania i robienia zdjęć. Innymi słowy, każdy może odepchnąć spust migawki, zarówno lustrzanki cyfrowej, jak i wysokiej klasy telefonu komórkowego, i zostać nazwany fotografem. Ale aby być profesjonalistą, potrzebne są umiejętności i know-how dopracowane przez doświadczenie.

Profesjonalny fotograf ślubny jest uzbrojony w kolekcję odpowiedniego sprzętu i oko, które widzą, jak i kiedy ich używać. Ich wiedza na temat określania zdjęć, które należy wykonać, aby zbudować i uratować wspomnienia z wesela, są tym, co przynoszą na stół. To jest to, za co płacisz, więcej niż kosztowny sprzęt, który muszą zabrać ze sobą.

Wszystko sprowadza się do tego, jak wysoko postawiłeś poprzeczkę na swój ślub. Tak więc, jeśli wystarczy mieć wystarczająco dobre zdjęcie swojego ślubu, które pasuje do twojego budżetu, to za wszelką cenę obniż koszty.

Z drugiej strony, jeśli chcesz znaleźć skarbnicę najważniejszych wydarzeń weselnych i wspomnień, do których warto wrócić za każdym razem, nie mniej niż renomowany profesjonalny fotograf ślubny może oddać sprawiedliwość Twojej inwestycji.