10 akcesoriów do telefonu, które ułatwią Ci życie

akcesoria do smartfona

Każdego roku giganci technologiczni, tacy jak Apple czy Samsung, wypuszczają coraz więcej nowych smartfonów, które są mocniejsze i wydajniejsze niż ich poprzednicy. Niemal całe nasze życie przeniosło się już na telefon: możemy zamówić wszystko i z dowolnego miejsca w dowolnym momencie, sterować aplikacjami, na przykład oświetleniem w domu, czy monitorować działanie inteligentnego odkurzacza, a nawet w pełni pracuj, instalując tylko kilka aplikacji. Rozwój telefonów wiążę się z produkcją coraz to nowszych akcesoriów do telefonów.

Te akcesoria do telefonów warto mieć zawsze przy sobie

Istnieją akcesoria do telefonów, które mogą w znacznym stopniu ułatwić nam korzystanie ze smartfona.

  • Pilot Bluetooth – praktyczny dodatek, gdy wykorzystujesz aparat swojego smartfona. Dzięki niemu możesz robić zdjęcia do 10 m (zasięg Bluetooth), po prostu naciskając przycisk na pilocie Bluetooth. Pilot zasilany jest zwykłymi bateriami, dzięki czemu jest niedrogim i praktycznym narzędziem, które upraszcza obsługę telefonu.
  • Powerbank lub bateria zewnętrzna- doskonały dodatek do smartfona, który staje się niezbędny podczas pełnego rozładowania baterii. Power bank dostępny jest w różnych pojemnościach, posiada szereg dodatkowych funkcji jak np. latarka, dynamo czy możliwość ładowania energią słoneczną. Istnieje również opcja za pomocą przenośnej baterii do ładowania nie tylko smartfona, ale także innych rodzajów gadżetów – laptopa, aparatu, tabletu itp.
  • Szkło ochronne. Dziś istnieje alternatywa dla folii – szkło hartowane, które skutecznie chroni ekran przed zarysowaniem i stłuczeniem. Ochroni je nie tylko przed zarysowaniami, ale także przypadkowymi uderzeniami. Ponadto niektórzy producenci oferują szkło ochronne, które ma funkcję wodoodporną. A główną zaletą jest to, że szkło jest łatwe do zainstalowania na ekranie telefonu i równie łatwe w demontażu.
  • Uchwyty do samochodów i rowerów. Cudowny dodatek, który pozwala zamocować gadżet, co z kolei chroni go przed możliwymi otarciami lub przypadkowymi upadkami, a jego właścicielowi pozwala cieszyć się oglądaniem filmu w oczekiwaniu na rozładowanie korka lub przymocowanie go do kierownicy rower podczas porannego spaceru itp.

Wszystkie akcesoria znajdziesz na: https://hamamobile.pl/

Akcesoria pomocne w podróż

  • Monoskop został zaprojektowany z myślą o tych, którzy lubią fotografować za pomocą smartfona, a najbardziej zależy im na robieniu selfie. Popularny jest również pod nazwą „selfie stick”. Jest to wysuwana konstrukcja, która pozwala na robienie dobrej jakości zdjęć z dużej odległości. Monopod może mieć różne długości (od 20 cm do ponad 1 m), co pozwala na regulację kija. Kijek do selfie jest lekki, dzięki czemu można go łatwo trzymać jedną ręką i robić zdjęcia. Rękojeść monopodu jest gumowana, dzięki czemu można go pewnie trzymać i nie martwić się, że konstrukcja może ześlizgnąć się z rąk. Rączka posiada spust migawki aparatu.
  • Nie ma znaczenia, czy masz specjalny, wytrzymały model dla turystów i miłośników przygód czy zwykły smartfon – każdy z nich może ulec zniszczeniu, zwłaszcza w podróży. Dlatego niezbędnym elementem podczas podróży jest etui.
  • Rozdzielczość aparatów w smartfonach jest coraz wyższa. Dzisiaj nikogo nie zaskoczysz filmami w jakości 4K, a flagowe modele mogą nagrywać wideo 8K. Dlatego ważne jest, aby dodatkowo kupić kartę pamięci, nawet jeśli uważasz, że twój telefon ma wystarczająco dużo gigabajtów. Dzięki niej zawsze będziesz mieć pewność, że jest wystarczająco dużo miejsca na zdjęcia, filmy i gry. Pamiętaj jednak, że obsługiwana pojemność zależy od smartfona.
  • Wybierasz się na piknik i chcesz urozmaicić swoje wakacje muzyką? Weź ze sobą przenośny głośnik, ponieważ zewnętrzny głośnik twojego smartfona wciąż nie jest wystarczająco głośny, aby skutecznie odtwarzać muzykę. Istnieje wiele modeli: kompaktowych, większych i mocniejszych. Niektóre łączą się ze smartfonem za pomocą kabla audio, podczas gdy inne mają bezprzewodowe interfejsy Wi-Fi, Bluetooth i NFC. Przenośne urządzenia akustyczne są bardzo przydatne w podróży, ponieważ z łatwością można je przenieść w dowolne miejsce.
  • Bezprzewodowy zestaw słuchawkowy do rozmów w trybie głośnomówiącym – Po co trzymać smartfon przy uchu, jeśli nie musisz? Uwolnij ręce dzięki bezprzewodowemu zestawowi słuchawkowemu. Jest to szczególnie ważne zimą lub podczas jazdy. Niektóre akcesoria – na przykład zestaw słuchawkowy Xiaomi Mi Bluetooth Headset Basic – można sparować przez Bluetooth z kilkoma urządzeniami jednocześnie i sterować głosem.

Dla miłośników aktywnego stylu życia i kompaktowych urządzeń odpowiednie są słuchawki douszne, w tym bezprzewodowe. Można je łatwo schować pod czapką lub hełmem. Są lekkie i wygodne, można je złożyć, aby wygodniej je transportować.