Zawieszki uniwersalne do wieszania szafek – czy są konieczne?

szafki

Wykończenie wnętrza mieszkania możliwe jest dzięki zastosowaniu praktycznych, nowoczesnych elementów wykończeniowych oraz niezawodnych urządzeń. W połączeniu można uzyskać perfekcyjny, trwały efekt, wykazując się trwałością oraz bezpieczeństwem zastosowanych elementów. Dowiedz się, jak stosowane są zawieszki do szafek wiszących i czy ich zastosowanie jest potrzebne?

Zawieszki uniwersalne do wieszania szafek – zastosowanie

Zawieszki, uniwersalnie stosowane podczas montażu szafek wiszących oraz wysokich szafek stojących dla wzmocnienia stosowane są zarówno w przypadku mebli kuchennych, jak i szafek wiszących, stanowiących ekspozycję salonu, biura, pokoju dziecięcego i młodzieżowego oraz przedpokoju. Niezawodne zawieszki osadzane są na szynie lub listwie montażowej, aby zapewnić stabilność wiszącemu meblowi i wyeliminować ryzyko ześlizgnięcia się mebla wiszącego. Gwarantujące stabilny, bezpieczny udźwig zawieszki meblowe pozwalają umieścić na nich nawet bardzo ciężki szafki. Zawieszki do szafek meblowych posiadają średni udźwig w granicach 100 do 130 kg. Znakomicie sprawdzają się podczas montażu zabudowy kuchennej, przedpokojowej oraz tworzenia aranżacji w salonie. Dzięki zawieszkom uniwersalnym do wieszania szafek ich osadzenie staje się łatwiejsze, solidniejsze i zdecydowanie wpływa na bezpieczeństwo codziennego użytkowania. Nowoczesne zawieszki https://sklep.merkuryam.pl/ZAWIESZANIE-SZAFEK-c80 można dopasować do swoich potrzeb, wybierając je w odpowiedniej kolorystyce, z właściwym udźwigiem oraz odpowiedniego typu mocowania. Zawieszki montuje się do szyny lub listwy. 

Zawieszki do montażu szafek górnych – czy są potrzebne?

Zawieszki do szafek wiszących są niezbędnym elementem przy montażu szafek. Dla mebli wiszących o znacznym ciężarze są niezbędne w celu zapewnienia ochrony przed zsunięciem się mebla. Pozwalają łatwo, szybko i precyzyjnie osadzić szafki wiszące, eliminując ryzyko nierówności oraz poprawek, związanych z wykonywaniem kolejnych otworów do zawieszenia szafek. Praktyczne zawieszki można znaleźć w wielu konfiguracjach, dopasowanych kolorystyką oraz typem do specyfiki mebli, stanowiących aranżację Twojego wnętrza. Zawieszki do mebli wiszących o uniwersalnym zastosowaniu szczególnie polecane są przy montażu wiszących szafek kuchennych oraz dla wzmocnienia bezpieczeństwa szafek wysokich stojących, zwłaszcza tych, umieszczanych w dziecięcych pokojach. Warto zastosować je dla zwiększenia bezpieczeństwa, odpowiedniego rozmieszczenia oraz komfortu montażu mebli wiszących.