Zadbaj prywatność – pomogą Ci w tym zasłony balkonowe

balkonowa prywatność

Wiele osób lubi spędzać czas na balkonie lub tarasie. To sposób na rozkoszowanie się piękną pogodą, skosztowanie filiżanki pysznej kawy, spotkanie z przyjaciółmi lub romantyczne chwile we dwoje. Niestety, życie na osiedlach, w blokach ma swoje wady. Wścibscy sąsiedzi zaglądają na nasze balkony lub do naszych mieszkań. Dlatego właśnie zasłony balkonowe to idealne rozwiązanie tej sytuacji.

Prywatność to skarb

Osłona balkonowa na wymiar przymocowana do balustrady ukryje zawartość balkonu lub tarasu przed ciekawskimi. Dzięki temu przechodnie, albo sąsiedzi z naprzeciwka nie będą wiedzieć, co się u Ciebie dzieje. Nie będą wiedzieć z kim się spotykasz, co robicie na balkonie i jak długo. Ty będziesz mógł cieszyć się chwilami prywatności, bez uczucia krępującego wzroku obserwującego bacznie każdy Twój ruch.

Zasłony balkonowe przydatne są również w chwilach, gdy zależy Ci na tym, aby nikt nie widział, co trzymasz na balkonie. W ten sposób ukryjesz np. rower, hulajnogę lub eleganckie meble. Nie będą one kusić potencjalnych złodziei.

Estetyka

Zasłony balkonowe z pewnością mają wpływ na prywatność. Należy jednak pamiętać też o niewątpliwym aspekcie estetycznym. Dzięki nim, balkon stanie się nie tylko kolorowy, ale i bardziej elegancki. Zasłony balkonowe dostępne są w różnych opcjach kolorystycznych. Możesz więc dobrać ich kolor do barwy elewacji bloku. Co więcej, jeśli wszyscy sąsiedzi próbują jakoś zamaskować swoje balustrady, możecie postanowić, że wszyscy kupicie takie same osłony. Dzięki temu wygląd budynku będzie jednolity, schludny i nowoczesny. To o wiele tańsze rozwiązanie, niż kompletna wymiana starych balustrad na nowe.

Idealnie dobrana osłona balkonowa na wymiar

Nie wszystkie balkony mają taki sam wymiar. Kiedyś różniły się one między sobą nieznacznie. W nowoczesnym budownictwie spotkać się można jednak nie tylko z różnymi wymiarami, ale i nawet kształtami balkonów. Może się więc okazać, że standardowe zasłony balkonowe nie spełniają swojej roli. W takiej sytuacji na ratunek przychodzi osłona balkonowa na wymiar. Co ważne, koszt takiej idealnie dopasowanej zasłony nie jest wiele wyższy od zakupu gotowej maskownicy.

Jeśli zależy Ci na osłonie na balkon wysokiej jakości, koniecznie sprawdź ofertę firmy Cover-it. Maskownice wykonywane są ze świetnych materiałów, które są odporne na działanie promieni słonecznych oraz deszczu. Dzięki temu produkt będzie służyć Ci przez wiele lat. Bezproblemowy łatwy montaż umożliwia złożenie osłony nawet w pojedynkę!