Jak działa wypożyczalnia wózków widłowych?

wózki widłowe

Wózek widłowy jest mobilnym urządzeniem, które służy do transportu towaru w obrębie terytorium firmy. Najczęściej są to produkty, których ręczne przenoszenie jest niemożliwe, gdyż ich waga jest zbyt duża. Wózek widłowy umożliwia szybką i bezproblemową migracje towarów gabarytowych znajdujących się na paletach. Maszyna ta napędzana jest silnikiem elektrycznym, ale także może on być napędzany benzyną lub gazem, a niekiedy również olejem napędowym. Z przodu posiadają charakterystyczne “widły”, które służą do podnoszenia oraz przewożenia towaru. Cały mechanizm sterujący znajduje się tuż obok operatora. Po przeciwnej stronie wózka znajduje się przeciwwaga, czyli specjalny obciążnik, który zapobiega wywrotce wózka widłowego, a sam przewóz jest stabilniejszy i bezpieczniejszy. Do wózka można zamontować specjalne chwytniki, które umożliwiają przemieszczenie towaru poza paletowego np. beczek.

Kierowanie wózkiem jest bardzo podobne do jazdy samochodem osobowym. Ukierunkowanie wózka odbywa się za pomocą kierownicy, a samą jazdę umożliwia pedał gazu, natomiast w celu zatrzymania należy użyć pedał hamulca. Wózek widłowy może posiadać również pewne udogodnienia, jak np. kabinę z ogrzewaniem.

Kto może korzystać z wózków widłowych?

Mimo, że obsługa wózka widłowego wydaje się być prosta i intuicyjna to wymaga od użytkownika posiadania uprawnień. Bardzo często firmy, które korzystają z takiej formy transportu oferują odpowiednie przeszkolenie i możliwość uzyskania tychże kompetencji.

Z wózków widłowych korzystają duże firmy, ale również te mniejsze – bardzo często sezonowo.

Wózki widłowe na wynajem – z korzyścią dla firm

Wynajem wózków widłowych za pośrednictwem Cwwblum.com jest bardzo dogodną opcją dla firm, które chcą zmniejszyć koszty związane z zakupem nowego sprzętu. Wypożyczalnie wózków widłowych oferują sprzęt nawet na długoterminowe umowy. Jest to bardzo korzystne, zwłaszcza dla małych firm, które np. korzystają z tego typu sprzętu przez krótki okres czasu.

Wynajem wózków widłowych niesie za sobą wiele innych plusów. Wśród nich jest możliwość wyboru najnowszych modeli, gdzie tak naprawdę koszt ich zakupu byłby dla firmy sporym obciążeniem.

Każdy wypożyczający zobowiązany jest umową, która daje kolejne profity. Otóż w razie jakiejkolwiek awarii, firma wypożyczająca oferuje części zamienne, ale również fachowy serwis. W razie poważniejszej awarii w możliwie najkrótszym terminie dostarcza model zastępczy.

Jak w przypadku każdego sprzętu należy dbać o jego odpowiednią konserwację oraz terminowy przegląd techniczny, również w tym aspekcie wózki widłowe na wynajem wysoko plasują nad ich zakupem, gdyż wszystkie te czynności podlegają pod obowiązki firmy użyczającej sprzęt. Koszt tych czynności ulega znacznej redukcji i staje się  mniejszym balastem dla budżetu firmy.

Wózki widłowe na wynajem są dostarczane prosto pod drzwi klienta. Także kosztowny i odpowiednio zabezpieczony transport nie jest w gestii firmy zamawiającej, tylko wypożyczalni, która dysponuje specjalnym autem, który służy do transportu wózków. Sam transport jest w pełni ubezpieczony.

Rodzaje wózków widłowych dostępnych w wypożyczalni

Wypożyczalnia posiada zarówno wózki nowe jak i używane. Koszt wynajmu modeli używanych jest jeszcze niższy. Natomiast należy zaznaczyć, że nadal są to w pełni sprawne wózki widłowe.

Zazwyczaj są to wózki bardzo znanych i lubianych producentów np. Toyota.

Asortyment wypożyczalni posiada modele o różnym udźwigu, więc wybór modelu zależy od rodzaju towaru jakim operuje dane przedsiębiorstwo.

Finalizacja umowy z wypożyczalnią – klarowne warunki

Wynajem wózków widłowych jest bardzo prosty. Formalności zabierają niewiele czasu. Sprzęt dostarczany jest do siedziby firmy w dogodnym terminie oraz z niej zabierany po zakończeniu umowy. Wózki są ubezpieczone, a dodatkowe udogodnienia, jak np. kabiny są w osobnej ofercie. Rodzaj opłaty jest kwestią indywidualną, może być to zapłata z góry za pewien okres lub rozłożony na raty.