Wynajem busa na wakacje – czy to się opłaca?

Bagaże w busie z wypożyczalni Kuszewski Wrocław

Wakacje w wypożyczonym busie są coraz popularniejszą formą wypoczynku. Nie ma w tym nic dziwnego – nie tylko oszczędzamy pieniądze, ale też zyskujemy wygodę i niezależność. Jest jednak kilka rzeczy, które warto wiedzieć przed sfinalizowaniem umowy o wynajmie busa.

Jak wygląda wynajem busa?

W firmie,w której zdecydowaliśmy się na wypożyczenie busa, wystarczy tylko podać liczbę osób oraz miejsce wypoczynku, aby zorganizowana grupa wyruszyła na wspólną przygodę. Podróż busem jest dobrym pomysłem na ciekawą wycieczkę dla grupy, która chce być w pełni niezależna od biur podróży. Czas pobytu w poszczególnych miejscach może być wtedy ustalany indywidualnie tak, aby wakacje dały Wam 100% wypoczynku!

Jakie są plusy podróżowania busem?

  • Już w trakcie podróży masz możliwość podziwiania widoków i krajobrazu. Dzięki temu nie tylko spożytkujesz czas podróży, ale też zrelaksujesz się.
  • W busie będziesz mieć czas porozmawiać ze znajomymi, a także omówić plan wycieczki i zwiedzania.
  • Sam decydujesz gdzie i z kim jedziesz.
  • Jesteś w ciągłym kontakcie z współuczestnikami podróży.
  • Ekologia – jeden bus będzie generował o wiele mniejsze zanieczyszczenie niż kilka samochodów.
  • Jest to nietypowy, ciekawy sposób na spędzenie wakacji.
  • Masz wystarczająco miejsca na bagaże – możesz zabrać wszystko, czego potrzebujesz.
  • W podróży możesz również odpocząć – poczytać książkę lub posłuchać muzyki.

Czy wynajem busa się opłaca?

Im większa grupa, w której spędzasz wakacje, tym weselszy to będzie czas. Dlatego bus jest świetną opcją – możecie podróżować wygodnie i szybko, zachowując przy tym niezależność zwiedzania. Nawet 5-osobowa grupa lub rodzina nie będzie się czuć komfortowo w dłuższej podróży w samochodzie osobowym, gdzie ilość miejsca zarówno na wygodne usadowienie się w fotelu, jak i na bagaże jest mocno ograniczona. Często zdarza się, że w podróży potrzebujecie specjalnych udogodnień, a firmy wynajmujące busy bardzo dobrze o tym wiedzą. Dlatego też warto być na bieżąco z aktualnościami na  www.kuszewski-busy.pl/aktualnosci, ponieważ można tam znaleźć wiele cennych informacji, które pomogą w organizacji podróży.

Wynajęcie busa jest więc świetną opcją dla małych i większych rodzin, a także dla grup, które chcą zabrać ze sobą większą ilość sprzętu. Jeśli planując podróż dochodzicie do wniosku, że potrzebujecie dwóch samochodów osobowych, warto rozważyć wynajem busa – będzie to wygodniejsza i tańsza alternatywa.

Bus z wypożyczalni Kuszewski Wrocław podczas podróży

Ile kosztuje wynajem busa?

Samochód osobowy z pewnością nie jest w stanie zapewnić takiej wygody podróży, jak bus, w którym komfort jest na wysokim poziomie. Kwestią, nad którą warto się zastanowić jest cena najmu – czy wygoda z korzystania z busa idzie w parze również z oszczędnościami?

Porównując dwa samochody osobowe do jednego busa nie pozostawiają wątpliwości – bus jest bardziej opłacalny. Nowoczesne busy, takie jak Renault Trafic lub Opel Vivaro palą około 7,5 l na 100 km. Ze względu na swój optymalny rozmiar, są one również traktowane przy wszelkich opłatach na autostradach jak samochody osobowe.

Cena wypożyczenia busa jest uzależniona od modelu, terminu oraz długości najmu. Na im dłuższy czas wynajmujemy busa, tym cena za dobę najmu będzie niższa. Uśredniając, możemy podać koszt 180-280 zł dziennie. Niektóre wypożyczalnie naliczają opłatę za wynajem busa za granicę, ale nie jest to reguła – należy upewnić się co do tego podczas decyzji o tym, z której wypożyczalni skorzystać. Nawet gdy firma wymaga takiej opłaty, to zazwyczaj wynosi ona 50-150 zł. Najważniejsze jest, aby wypożyczalnie nie ograniczała w umowie limitu kilometrów.