Wyjazd służbowy – jak wybrać odpowiedni hotel?

wyjazd służbowy

Wiele firm zleca swoim pracownikom wykonywanie zadań służbowych poza miejscem pracy. Podróże służbowe do innych miast wymagają odpowiedniego przygotowania, a w tym rezerwacji noclegu. Wbrew pozorom wybór hotelu odgrywa ważną rolę, nawet jeśli pracownik spędzi w nim tylko jedną noc. Na co więc warto zwrócić uwagę, szukając pokoju na służbowy wyjazd? Sprawdź!

Lokalizacja

Przede wszystkim dobry hotel na wyjazd służbowy to taki, którego położenie zapewnia dogodny i łatwy dojazd. Dzięki temu pracownik bez problemu do niego dotrze i w zależności od planu podróży – zdąży na umówione w hotelu spotkanie lub odpocznie w swoim pokoju po ciężkim dniu pracy.

Na nocleg w trakcie podróży służbowej – szczególnie w trudnym czasie pandemii – sprawdzi się kameralny hotel położony w cichej i przyjemnej okolicy z dala od zgiełku miasta i większych zgromadzeń ludzkich, a jednocześnie blisko obwodnicy miasta. Świetnym przykładem takiego obiektu jest Hotel Sleep we Wrocławiu, który znajduje się na jego obrzeżach przy obwodnicy w kierunku Poznania, Warszawy, Krakowa i Berlina.

Wybierając hotel na służbowy wyjazd, warto również zwrócić uwagę na dobry dojazd do centrum. Może się zdarzyć, że będzie to konieczne ze względu na obowiązki zawodowe. Najlepiej, jeśli obiekt oddalony jest od centrum miasta o zaledwie kilka kilometrów i można do niego łatwo dotrzeć zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską.

Cena i wyposażenie pokojów

Na nocleg w trakcie wyjazdu służbowego warto wybrać pokój, którego cena nie obciąży mocno firmowego budżetu, a przy tym zapewni pracownikowi komfortowe warunki pobytu. Dobrym rozwiązaniem może być trzygwiazdkowy hotel oferujący przestronne i w pełni wyposażone pokoje gwarantujące gościom wygodę oraz odpowiednie warunki do pracy i odpoczynku. Obiekty tego typu zapewniają wysokie standardy obsługi i udogodnienia takie jak między innymi dostęp do szybkiej i sprawnej sieci Wi-Fi, smaczne, zdrowe i w bezpieczny sposób podane posiłki z hotelowej restauracji czy bezpłatne miejsca parkingowe. Ponadto niektóre z nich, tak jak wyżej wspominany już Hotel Sleep we Wrocławiu, oferują wyposażone w urządzenia klimatyzacyjne pokoje typu Comfort oraz pokój w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Podróż służbowa w czasie pandemii

Obecnie w całym kraju obowiązują jednakowe obostrzenia. W praktyce oznacza to, że wszystkie hotele powinny stosować się do takich samych zakazów i nakazów. Jednak przed wyborem obiektu warto sprawdzić, czy oferowane w nim pokoje zapewniają wysoki standard sanitarny. Każdy pokój przed przyjazdem gościa musi zostać dokładnie zdezynfekowany.