Szukam programisty do współpracy, zlecę aplikację – gdzie znaleźć specjalistę i na co zwrócić uwagę?

napisanie programu

Tworzenie oprogramowania to nie zadanie, które może wykonać każdy. Wymaga specjalistycznej wiedzy, a podejmowanie samodzielnych prób rzadko kończy się sukcesem. Jeżeli chcesz zaoszczędzić czas i cieszyć się funkcjonalną aplikacją lub programem – zleć ich wykonanie ekspertom. W tym artykule przeczytasz, jak szybko znaleźć programistę i jakie powinien mieć umiejętności.

Gdzie poszukiwać specjalistów, którzy wykonują usługi programowania?

Zastanawiasz się, gdzie znaleźć eksperta, któremu bez obaw będziesz mógł zlecić np. stworzenie aplikacji mobilnej? Na szczęście jedną z wielu zalet XXI wieku jest możliwość podjęcia współpracy z programistą zdalnie, bez konieczności spotykania się twarzą w twarz. Pozwalają na to bezpieczne portale zrzeszające zweryfikowanych dostawców różnych usług np. Zlecenia24.

W jaki sposób korzystać ze Zlecenia24? Wystarczy, że się zarejestrujesz i za darmo dodasz swoje zlecenie na napisanie programu, aplikacji, integracji sklepu internetowego z systemami szybkich płatności czy inne działanie w zakresie kompetencji programisty.  Na opublikowane zlecenie odpowiedzą firmy/freelancerzy i przedstawią swoje oferty. Ty je porównasz i wybierzesz taką, która jest najkorzystniejsza.

Teraz już wiesz, że gdy przyjdzie Ci zlecić napisanie programu lub aplikacji, to znalezienie odpowiedniego specjalisty nie będzie trudnym zadaniem. Oczywiście pod warunkiem, że będziesz szukać w odpowiednim miejscu np. na Zlecenia24!

Zlecenia dla programistów – jak sporządzać ogłoszenia?

Szukanie programisty z pomocą portalu Zlecenia24 jest proste i szybkie. Aby dodatkowo zwiększyć swoje szanse na otrzymanie jak największej liczby najlepiej dopasowanych ofert, odpowiednio sformułuj treść swojego ogłoszenia. Warto poświęcić chwilę na jego przygotowanie, aby przyciągnąć uwagę odpowiednich wykonawców. Przede wszystkim zamieść w nim konkretne informacje, które na pewno docenią programiści, szukający ogłoszeń dla siebie. Dokładne opisanie zlecenia pozwoli zaoszczędzić jeszcze więcej czasu na kolejnych etapach jego realizacji. Szczególnie ważna jest nazwa zlecenia. Powinna krótko i zwięźle je określać np. szukam programisty java, szukam programisty php, zlecę aplikację.

W jakich sytuacjach możesz potrzebować pomocy programisty?

Śmiało można stwierdzić, że każdy nowoczesny przedsiębiorca wcześniej czy później będzie potrzebował wsparcia programisty. Nic dziwnego! Mamy XXI wiek i każdej wielkości firmy mogą znaleźć się w sytuacji, kiedy konieczne będzie stworzenie aplikacji, napisanie programu, zautomatyzowanie procesu sprzedaży czy wdrożenie zmian na stronie www lub w sklepie online. Tak wygląda obecnie rzeczywistość – wraz z rozwojem technologii, przedsiębiorcy stawiają na równie szybki rozwój ich firm, aby móc nadążyć za duchem czasu. Muszą więc zainwestować w kogoś, kto im to umożliwi. Tym kimś jest właśnie programista.

Jakie umiejętności powinien mieć programista?

Wiesz już, że programista to osoba niezbędna do wdrożenia wielu działań, które pomagają firmom zarządzać zadaniami, funkcjonować efektywniej i zwiększać ich rentowność. Przyjrzyjmy się więc trochę bliżej temu, kim właściwie jest programista i co jest ważne w jego pracy. Jak każdy inny specjalista, dobry programista powinien posiadać zarówno kompetencje twarde, jak i miękkie.

Wśród tych pierwszych wymienić należy, chociażby:

  • znajomość najpopularniejszych technologii programowania takich jak Java, JavaScript, Python, CSS, PHP
  • znajomość języka programowania SQL
  • znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym

Z kolei kompetencje miękkie, które powinien mieć programista to:

  • logiczne i analityczne myślenie
  • umiejętność rozwiązywania problemów
  • chęć do nauki i rozwoju
  • umiejętności interpersonalne
  • motywacja do pracy
  • umiejętność syntezowania danych

Zlecasz napisanie programu lub aplikację? Tak rozpoznasz kompetentnego specjalistę

Wiesz już, kim jest programista i kiedy możesz potrzebować jego wsparcia. Jeżeli chodzi o wybór odpowiedniej osoby do współpracy, to możesz się zastanawiać, na jakiej podstawie go dokonać. Posiadanie adekwatnych kompetencji twardych to oczywistość. Dlatego, podejmując decyzję, zwróć też uwagę na komunikację z programistą. Czy odpowiada szybko na pojawiające się z Twojej strony pytania? Czy skupia się na Twoich potrzebach i konsultuje rozwiązania? Przed podjęciem współpracy warto także zapytać o poprzednie realizacje specjalisty.