Szelki Easy – walk – kiedy należy je wybrać

pies

Spokojny pies na spacerze – o tym marzy pewnie każdy właściciel psa. Trzeba jednak być świadomym tego, że psy różnie reagują i ich zachowania mogą być dalekie od ideału. Bardzo często potrzebny jest trening, na psy działa bowiem wiele bodźców i co za tym idzie ich zachowania mogą być dalekie od oczekiwanych. W związku z tym wielu właścicieli decyduje sie na wsparcie w nauce chodzenia na smyczy i wybiera między innymi praktyczne i na pewno skuteczne szelki dla psa typu easy walk. 

Dla jakiego psa tego typu szelki

Wybierając szelki typu easy walk należy wskazać, że będzie to atrakcyjna propozycja dla tych psów, które dopiero uczą się chodzenia na smyczy, albo dla tych, które od początku miały z tym problem i mimo ćwiczeń nie udaje się uzyskać zadowalających efektów. W szelkach stosowane są dwa zapięcia na grzbiecie i klatce piersiowej, dlatego to rozwiązanie umożliwia długie korzystanie z szelek. W początkowej fazie można smycz zapinać na dolnym zapięciu, gdy pies nauczy się chodzenia na smyczy przejść na górny ring znajdujący się na grzebiecie. Wykonani szelek sprawia, że mogą one być odpowiednie już dla małego psa, wykonanie jest w takiej formule, która ma gwarantować zwierzakowi komfort. 

Wybór właściwego rozmiary szelek 

Chcąc zapewnić sobie skuteczną naukę z pomocą szelek easy walk należy pamiętać o ich właściwym dopasowaniu do zwierzaka. To kwestia o fundamentalnym znaczeniu, dostępne szelki mają różne rozmiary. Jeśli pies dopiero uczy się chodzenia na smyczy, jest to szczeniak warto zaczynać od małych rozmiarów. Ale w rzeczywistości decydująca będzie tutaj rasa psa. Najmniejsze smycze S wykorzystują terierry czy spaniele. Większe w rozmiarze M mogą być przeznaczone dla Beagle, szelki L wykorzystują rasy Golden, Amstaff, ale znaleźć można także duże szelki o rozmiarze XL to propozycja dla owczarka niemieckiego czy labradora. Właściwy rozmiar ma rzeczywiście istotne znaczenie, ponieważ od niego zależy czy pies będzie w szelkach czuł się komfortowo. 

Czy szelki się sprawdzają? 

Wiele osób zastanawia się czy taka formuła faktycznie będzie się sprawdzać. W tym miejscu warto powołać się na trenerów, którzy oceniają szelki dla psa typu easy walk bardzo pozytywnie jako skuteczną naukę chodzenia na smyczy. Podobnie o tych szelkach wypowiadają się także właściciele psów, którzy również podkreślają, że to właśnie dzięki nim codzienne spacery stawały się łatwiejsze. Wydaje się, że warto więc tym produktem się zainteresować i z jego pomocą nauczyć psa chodzenia na smyczy.