Skórzane etui na prezent – czemu nie?

skórzane etui

Żyjemy w czasach, w których okazji do wręczania prezentów oraz drobnych upominków nie brakuje. Obecnie obdarowujemy osoby z najbliższego nam kręgu nie tylko na urodziny i Święta Bożego Narodzenia, ale także na Walentynki, Dzień Kobiet, Dzień Mężczyzn, Mikołajki, na Zajączka, Imieniny oraz wiele innych. Z czasem pula naszych pomysłów na oryginalne i wyjątkowe prezenty może się delikatnie wyczerpać – zwłaszcza jeżeli pragniemy uniknąć powtarzalności. Dla wszystkich szukających inspiracji na wyjątkowy i ponadczasowy upominek dla bliskich – doskonałą propozycją są skórzane etui.

Skórzane etui – prezent uniwersalny i ponadczasowy.

Istnieją takie grupy prezentów, które nigdy nie wychodzą z mody. Doskonałym przykładem takiego przedmiotu jest skórzane etui. Najpopularniejsze z nich to ochronne opakowania na długopis, okulary, klucze, lub dokumenty. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy korzysta w kart kredytowych oraz płatniczych, a nasze dokumenty oraz smartfon są codziennym niezbędnikiem – bez którego nie wyruszamy z domu. 

Eleganckie, skórzane etui na dokumenty to strzał w dziesiątkę, jeśli pragniemy obdarować bliską nam osobę czymś przydatnym, trwałym i praktycznym.  Takie skórzane etui nie tylko ochroni dokumenty przed zniszczeniem lub zalaniem, ale także będzie się doskonale prezentować na tle całego wizerunku. 

Wybierając etui na dokumenty lub etui na dowód rejestracyjny u wiodącego producenta – wzbogacone o system antykradzieżowy podarujesz bliskiej Ci osobie coś więcej niż zwykły prezent. Dajesz jej bowiem poczucie bezpieczeństwa i komfortu, dzięki któremu zyskuje pewność, iż żaden haker nie sczyta danych z jej karty płatniczej oraz nie przechwyci danych osobowych. 

Jak wybrać etui na prezent?

Jeśli już zdecydowałaś/ zdecydowałeś, iż etui na dowód rejestracyjny to świetny pomysł na prezent warto jest poznać kryteria jakimi powinniśmy się kierować wybierając konkretny model. Oczywiście tego typu decyzja to kwesta indywidualna – wszystko zależy od preferencji, charakteru i stylu osoby, którą chcemy obdarować. 

Tradycjonaliści oraz miłośnicy klasyki w minimalistycznym wydaniu najbardziej docenią prosty i funkcjonalny model, bez zbędnych ozdób i akcentów. Najlepiej w klasycznej czerni lub modnych brązach. 

Jeżeli jednak osoba, której pragniemy wręczyć upominek lubi wyróżniać się z tłumu i nie boi się odważnych stylizacji lub dodatków – warto zafundować jej etui, które będzie widoczne i rzucające się w oczy. Bez trudu również znajdzie je w swoim plecaku czy też torbie. 
W kwestii kiedy jeszcze nie do końca znamy gust osoby obdarowywanej warto jest postawić na klasykę lub po prostu przyjrzeć się temu jaki nosi portfel, bądź torebkę i analogicznie do tego dobrać etui. 

Etui – prezent, który nigdy się nie znudzi.  

Podarowując bliskiemu etui na dokumenty, długopis, klucze czy też okulary mamy pewność, iż wybrany przez nas upominek nie trafi na dno szafy i prędko zostanie zapomniany, lub będzie przerzucany ,,z kąta w kąt” jako prezent miły oku jednak niepotrzebny lub nie do końca trafiający w gust. Etui bowiem przyda się każdemu. Zwłaszcza jeśli zostało wykonane z najwyższej jakości, skórzanych materiałów odpornych na warunki atmosferyczne, ścieranie, uszkodzenia mechaniczne lub nieszczęśliwe zdarzenia losowe takie jak zalanie przez dziecko, czy też  przemoknięcie podczas ulewnego deszczu. 

Prezent, który wybrałeś będzie z bliską Ci osobą każdego dnia. Zawsze kiedy sięgnie po kartę płatniczą, klucze albo okulary – automatycznie przypomni sobie Ciebie. 

Artykuł powstał we współpracy z Skorzany.com, producentem galanterii skórzanej.