Samochód na minuty w Gdańsku – co to za usługa i jak z niej korzystać?

Carsharing

Carsharing to określenie, które często pojawia się w kontekście omawiania zagadnień związanych z transportem. Jest to usługa obecna w Polsce od kilku lat i stale zyskująca na popularności. Obecnie możliwość korzystania z niej mają mieszkańcy dużych miast, m.in. Gdańska.

Carsharing – czyli samochód na minuty

Carsharing jest usługą, u której podstaw leży idea współdzielenia. Jedno auto jest udostępniane w ciągu doby wielu kierowcom, co w opinii ekspertów z  PANEK CarSharing pozwala wyraźnie ograniczyć ilość pojazdów poruszających się po miejskich drogach. Cała procedura najmu odbywa się z poziomu aplikacji, którą kierowca musi zainstalować na swoim telefonie. Obowiązkowym do spełnienia wymogiem jest posiadanie ważnego prawa jazdy. Poszczególne firmy świadczą omawianą usługę na własnych zasadach, dlatego zawsze trzeba zapoznać się z warunkami obowiązującymi w danej wypożyczalni.

Carsharing – jak wynająć samochód w Gdańsku?

Pobranie na smartfona specjalnej aplikacji jest pierwszym krokiem do wynajęcia auta na minuty. Gdańsk ma pod tym względem konkurencyjną ofertę, dlatego trzeba się zastanowić nad wyborem odpowiedniego operatora usługi. Po zarejestrowaniu się w aplikacji trzeba poczekać na weryfikację konta – gdy przebiegnie ona pomyślnie, można rozpocząć korzystanie z aplikacji. Jest ona niezbędna do uruchomienia auta i zakończenia usługi, pozwala również sprawdzić dostępność samochodów. Po zarezerwowaniu wybranego pojazdu kierowca ma określony czas na dotarcie do niego. Wszelakie nieprawidłowości można zgłosić przez aplikację. W trakcie rejestracji należy podać numer aktualnej karty kredytowej, z której pobierane są opłaty.

Poruszanie się po Gdańsku samochodem wynajętym na minuty to doskonała alternatywa dla transportu publicznego oraz taksówek. To spore ułatwienie podczas zwiedzania, codziennych zakupów, biznesowych spotkań itp. Nie sposób też pominąć aspekt ekologiczny – jedno współdzielone auto zastępuje kilka prywatnych pojazdów, co przekłada się na redukcję ilości emitowanych przez nie spalin.