Profilaktyka to połowa sukcesu – dlaczego lepiej jest zapobiegać, niż leczyć

Salon kosmetyczny

Chronione prawem autorskim

W życiu codziennym, podczas całodniowej gonitwy i wypełniania wielu ważnych obowiązków często zapominamy o tym, aby zadbać o siebie i o swoją skórę. W biegu trudno jest nam znaleźć czas na pielęgnację i wyciszenie się. Tymczasem odpowiednia pielęgnacja to działanie prewencyjne, które może uchronić nas od wielu potencjalnych problemów skórnych.

Rola pielęgnacji domowej

Zabiegi kosmetyczne wykonywane w zaciszu swojego domu mają niebagatelne znaczenie dla naszej skóry. Jesień i nadchodząca zima to szczególnie trudny czas — niewielka ilość światła słonecznego, zmieniające się warunki atmosferyczne i niekorzystna aura to prawdziwe wyzwanie dla każdej cery. Jest ona dużo bardziej podatna na przesuszenie, staje się poszarzała i matowa. Wyraźnie brakuje jej blasku. Rozwiązaniem tego problemu może być dobrze dobrana pielęgnacja domowa, która przywróci skórze świetną kondycję. Mimo napiętego harmonogramu i wielu codziennych obowiązków warto znaleźć chwilę, aby rano i wieczorem zadbać o skórę twarzy i dekoltu. Zaangażowana i systematyczna pielęgnacja przyniesie długotrwałe efekty, które wynagrodzą każdy trud.

Salon kosmetyczny
Chronione prawem autorskim

Oczyszczanie to podstawa

Domową pielęgnację warto zacząć od dokładnego oczyszczania. W ciągu całego dnia na naszej skórze osadza się wiele niepożądanych substancji, takich jak kurz, zanieczyszczenia czy smog. Po powrocie do domu dobrze jest poświęcić swojej skórze kilka minut i przeprowadzić demakijaż połączony z dwuetapowym oczyszczaniem. Taki zabieg oczyści pory, usunie nadmiar wydzielanego sebum i odświeży naskórek. Dwuetapowe oczyszczanie to prosty i skuteczny sposób na zadbanie o skórę twarzy i dekoltu — jego najważniejszym składnikiem są dobrze dobrane kosmetyki. Do takich można zaliczyć produkty firmy Dermaquest. Wśród całej gamy kosmetyków, na szczególną uwagę zasługują Universal Cleansing Oil oraz Infusion Cleanser — produkty te, przeznaczone do profesjonalnej pielęgnacji, dokładnie oczyszczą naskórek, nie naruszając jednocześnie jego bariery hydrolipidowej. Dzięki oleistej formule i bogatej w przyjazne dla cery składniki, kosmetyki usuną ze skóry wszelkie niechciane substancje i przygotują ją na kolejne etapy pielęgnacji.

Ochrona przeciwsłoneczna — nie tylko latem

Mało kto wie, że kluczem do zachowania dobrej kondycji skóry jest używanie ochrony przeciwsłonecznej. Niestety, powszechnie uważa się, że kremy z filtrem UV to atrybut lata i słonecznych dni — w rzeczywistości nasza skóra wymaga takiej osłony przez cały rok. Warto sięgnąć po sprawdzone kosmetyki, takie jak SunArmor SPF 50 od firmy Dermaquest czy Photo Protection Gel Cream 50 SPF marki MediDerma. Używając stabilnych, przyjaznych dla skóry formuł możemy uchronić swoją cerę przed powstawaniem przebarwień, szkodliwym promieniowaniem czy fotostarzeniem się skóry. Dobry krem z filtrem to  doskonała inwestycja, która pomoże chronić skórę przez cały rok.

Bez kremu ani rusz

Aby odpowiednio zakończyć cały proces domowej pielęgnacji, konieczne jest zastosowanie odpowiednio dobranego kremu do skóry, np. Nourishing Peptide Rich czy Essential Moisturizer. Produkty te, stosowane systematycznie, poprawią poziom nawilżenia naskórka i przywrócą mu jego blask. Dzięki zastosowaniu dobroczynnych składników, takich jak kwas linolowy, fosfolipidy i skwalan skóra pozostanie napięta i odpowiednio odżywiona — elementy te zapobiegają ucieczce wody z naskórka i uzupełniają cement międzykomórkowy. Te i wiele innych kosmetyków można znaleźć w salonie kosmetycznym J’adore Instytut w Warszawie oraz Krakowie.

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

Nasza skóra, jako największy organ ludzkiego organizmu, ma bardzo odpowiedzialne zadanie. Chroni nas przed szkodliwym promieniowaniem, zapewnia nam odpowiednią termoregulację i sygnalizuje, gdy dzieje się coś niepokojącego. Warto przyjrzeć się temu, co chce nam powiedzieć i nie bagatelizować wysyłanych przez nią znaków, dlatego zacznijmy dbać o nią już dziś — w zaciszu swojego domu.

Zapraszamy do salonów J’adore Instytut w Warszawie oraz Krakowie