Profesjonalne usuwanie żylaków we Wrocławiu

żylaki

Żylaki to problem coraz większej liczby osób. Na szczęście medycyna w dzisiejszych czasach oferuje szereg ciekawych zabiegów, które pozwolą pozbyć się schorzenia raz na zawsze. Czym są żylaki? Jak powstają pajączki naczyniowe? Jak można je usunąć?

Czym są żylaki?

Żylaki są związane z niewydolnością żylną, jaka może dotyczyć żył różnej średnicy. Są to patologicznie poszerzone, zazwyczaj kręte żyły widoczne pod skórą. Jeśli chodzi o pojęcie pajączków, to potoczna nazwa drobnych żyłek powierzchownych, które powstają w poziomie skóry. Medycznie pajączki określa się jako wenulektazje i telangiektazje. Medycyna oferuje zabiegi pozwalająca usunąć żylaki.

Jak pozbyć się pajączków?

Usuwanie żylaków we Wrocławiu to bardzo dobre rozwiązanie dla każdego, kto chce sprawnie pozbyć się kłopotu. Jeśli chodzi o drobne pajączki na nogach, nie zawsze są one związane z objawami niewydolności żylnej. W tym przypadku ważna jest odpowiednia diagnostyka, która bazuje na badaniu USG Doppler i badaniu lampą pierścieniową. Dzięki temu szybko znajdziemy źródła zasilania pajączków i możemy przystąpić do leczenia. 

Najbardziej znaną metodą pozbycia się pajączków jest skleroterapia. To zabieg, jakie polega na ostrzykiwaniu pajączków i żył specjalnym preparatem, który wpływa na obkurczenie żył, ich zamknięcie, a nawet zwłóknienie i zanik. Plusem jest fakt, że szybko uzyskamy dobre efekty estetyczne. 

Termoablacja laserowa

Nowoczesną metodą pozbycia się żylaków kończyn dolnych jest EVLT – EndoVenous Laser Treatment. Towarzystwa naukowe uważają, że to standardowy sposób leczenia przewlekłej niewydolności żylnej. Sam zabieg przeprowadza się w miejscowym znieczuleniu. Polega on na zamknięciu żyły za pomocą włókna laserowego. W tym przypadku zabieg ambulatoryjny nie wymaga pozostawania w szpitalu na noc. Co ciekawe, po zabiegu w zasadzie od razu możemy powrócić do codziennych obowiązków. Zaletą jest fakt, że EVLT jest bezbolesną metodą pozbycia się żylaków (jedynie podanie znieczulenia wywołuje lekki dyskomfort). Na uznanie zasługuje wysoka skuteczność, którą potwierdzono w badaniach (90-98%). 

Usuwanie żylaków we Wrocławiu pozwoli na nowo odzyskać radość życia. Nieestetyczne żylaki z pewnością odbierają nam pewność siebie i wpływają na gorsze samopoczucie. Z pomocą przychodzi profesjonalna klinika, jaka zajmuje się usuwaniem pajączków i żylaków nowoczesnymi metodami. Pierwszym etapem jest kontakt z lekarzem, który wskaże możliwą metodę leczenia. Po dobraniu zabiegu pozostaje nam czekać na szybkie efekty pozbycia się kłopotliwych żylaków.