Poradnik dla przyszłej pary młodej — jak wybrać obrączki idealne?

obrączki klasyczne złote i srebrne

Wybór obrączek ślubnych to jedno z największych wyzwań, jakie stoi przed przyszłymi małżonkami. Będą one pełniły nie tylko rolę ozdoby, ale również i wyjątkowego symbolu wielkiej miłości, która połączyła dwoje ludzi. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru obrączek i jak wybrać te idealne?

Obrączki ślubne – które będą najlepsze?

Wybór obrączek ślubnych to często jedna z pierwszych, wspólnych decyzji, które podejmuje para młoda. Obrączki to nie tylko biżuteria. Symbolizują one bowiem również uczucie, które będzie towarzyszyć parze przez dalszą część wspólnego życia. Czasem w ferworze przygotowań do tego wyjątkowego dnia, przyszli państwo młodzi odkładają wybór obrączek na ostatnią chwilę. Wówczas z kolei nie zwracają oni uwagi na pewne ważne aspekty, jak chociażby rozmiar, profilowanie czy kruszec, z którego została wykonana biżuteria. Co ciekawe, część osób decyduje się również na inne obrączki dla kobiety i mężczyzny. I choć w społeczeństwie nadal panuje przekonanie, że obrączki powinny być identyczne, coraz częściej zdarza się, że kobiety wybierają delikatną, mężczyźni zaś bardziej masywną biżuterię.

Jakie są rodzaje obrączek ślubnych?

Państwo młodzi mają do wyboru cały szereg obrączek, odzwierciedlających różne style i odpowiadające różnym gustom. Na rynku dostępne są zarówno obrączki minimalistyczne, jak i nietypowa biżuteria, przyciągająca wzrok i uwagę. Na który rodzaj się zdecydować? Obrączki minimalistyczne to z pewnością wybór osób, ceniących sobie proste, a zarazem funkcjonalne rozwiązania. Taką biżuterię cechuje przede wszystkim brak zdobień i prosta forma, połączona z ponadczasowym charakterem. Proste obrączki będą pasować do każdej stylizacji, a ich urok nie przeminie wraz z upływem czasu. Najczęściej wybierane są obrączki klasyczne. Przeglądając ofertę, zamieszczoną na stronie https://lodzinscy.eu/13-obraczki-klasyczne, można zauważyć, że dominuje tutaj biżuteria z diamentem lub cyrkoniami, choć oczywiście zdarzają się również modele pozbawione jakiegokolwiek zdobienia. Z kolei obrączki nietypowe wyróżniają się kolorem, kształtem lub materiałem, z którego zostały wykonane.

obrączki ślubne białe złoto

Jak wybrać rozmiar obrączek ślubnych?

Kiedy para młoda wybierze już rodzaj obrączek, koniecznie musi również przemyśleć, na jaki rozmiar się zdecydować. Jest to bardzo istotna kwestia, Wpływająca na komfort noszenia biżuterii w przyszłości. Warto wiedzieć, że poszczególne rozmiary różnią się między sobą zaledwie o 0,33 mm. Dlatego też dokładny pomiar warto wykonać w salonie jubilerskim. O innych sposobach wyboru rozmiaru obrączek, przeczytać można w artykule https://lodzinscy.eu/blog/porady/jak-dobrac-rozmiar-obraczki-poznaj-liste-rzeczy-o-ktorych-warto-pamietac, gdzie opisano m.in. jak zmierzyć rozmiar obrączki bez wychodzenia z domu. Przy okazji warto pamiętać również, że pierścionki szerokie powinny być jeden rozmiar większe, natomiast te, o nieregularnym kształcie, muszą być o jeden rozmiar mniejsze, niż tradycyjne, klasyczne rozwiązania.

Jak nosić obrączkę i pierścionek zaręczynowy?

W artykule “Duet idealny – obrączka i pierścionek zaręczynowy na jednym palcu. Podpowiadamy, jak go stworzyć” przeczytać można wiele wskazówek, związanych ze sposobami noszenia obrączek ślubnych razem z pierścionkiem zaręczynowym. Wbrew pozorom, stworzenie idealnego duetu w tym zakresie nie jest bowiem łatwym zadaniem. Dlatego też wybierając obrączki ślubne, warto postawić na spójną stylistykę lub też zasadę kontrastu, jeśli chcemy podkreślić piękno zaręczynowego pierścionka. Do minimalistycznej obrączki będzie z pewnością pasował każdy pierścionek. Z kolei bogato zdobiona biżuteria ślubna będzie zdecydowanie lepiej prezentowała się z biżuterią, ozdobioną pojedynczym kamieniem, bez kwiecistych dodatków.