Podpowiadamy jak wybrać idealną suknię ślubną!

salon mody ślubnej Opole

Idealna suknia ślubna to marzenie każdej panny młodej. Niezwykłe przeżycie, jakim jest ślub, wymaga bowiem wyjątkowej oprawy i najlepszych rozwiązań. Wybór odpowiedniej sukni to jedno z najważniejszych wyzwań, jeśli chodzi o przygotowanie do ceremonii. Wymarzona kreacja pozwala czuć się wyjątkowo w najważniejszych chwilach w życiu. Podpowiadamy więc, jak model i kolor sukni wybrać oraz jak dopasować ją do sylwetki.

Wybór idealnej sukni ślubnej – na co zwrócić uwagę?

Suknia ślubna nie jest kreacją, którą można zakupić podczas jednej wizyty nawet wówczas, gdy przyszła panna młoda wybierze najlepszy salon. Nieodzowne okazują się tutaj cierpliwość i wytrwałość w poszukiwaniach tej, która w pełni odpowiada gustom i stanowi realizację najskrytszych marzeń. Odwiedzenie kilku salonów stwarza szansę na znalezienie idealnego modelu, choć z czasem może okazać się, że w rzeczywistości zupełnie inna kreacja spełni wszystkie nasze wymagania.

Wybierając suknię ślubną, warto zwrócić uwagę na takie aspekty, jak fason, kolor i materiał, z którego została ona uszyta. Wszystkie one składają się na ostateczny wygląd sukni, niezwykle ważny dla każdej panny młodej. Zanim podejmiemy decyzję o wyborze, warto prześledzić różne modele na stronach popularnych salonów. Jednym z nich jest MiaBella Suknie Ślubne, oferujący swoim klientkom zarówno współczesne trendy, jak i klasyczne rozwiązania

Jak dobrać suknię do sylwetki?

Suknia powinna być odpowiednio dobrana do sylwetki, by dobrze się prezentować. Dlatego też kobiety z wąskimi ramionami i szerszymi biodrami, powinny zdecydować się na tradycyjną „księżniczkę” lub też fason w kształcie litery A. Ten drugi to najlepsze rozwiązanie również dla szczupłych i wysokich kobiet. Princessa zakryje natomiast niektóre mankamenty, przyciągając uwagę pięknymi zdobieniami i krojem.

Powszechnie uwielbiana syrenka to idealny wybór dla tzw. klepsydry. To osoba z szerokimi ramionami i biodrami oraz wąską talią. Suknia ukrywa różne niedoskonałości i podkreśla walory sylwetki. Powinny z niej zrezygnować jednak kobiety z figurą jabłka. Charakteryzuje się ona niewielkim wcięciem w talii i zaokrąglonym brzuchem. W takim przypadku najlepiej sprawdzi się kreacja w stylu empire, bez zbędnych falban i marszczeń, przyciągających wzrok do mankamentów sylwetki.

Salony sukni ślubnych Opole

Długość sukni ma znaczenie

Jeszcze całkiem niedawno, panny młode wybierały wyłącznie długie suknie, które komponowały się z podniosłym charakterem ceremonii. Dziś wybór ten przestał być oczywisty, co zaobserwować można, chociażby na stronie https://www.suknieslubneopole.pl/oferta, prezentującej ofertę jednego z wiodących salonów sukien ślubnych. I choć klasyczne, długie kreacje w dalszym ciągu cieszą się największą popularnością, spora część kobiet decyduje się na inne rozwiązanie. Krótkie suknie ślubne stanowią współcześnie bardzo ciekawą alternatywę dla klasycznych modeli. To rozwiązanie dość odważne, a zarazem wyjątkowe. Dzięki niemu podkreślić można zgrabną sylwetkę i smukłe nogi. Nie da się jednak ukryć, że suknie mini czy midi akceptowane są bardziej w przypadku ślubów cywilnych, niż tradycyjnych ceremonii, odbywających się w kościele.

Paleta barw w sukniach ślubnych

Białe suknie ślubne to klasyczne piękno i odwołanie do tradycji, odzwierciedlającej się w stroju panny młodej już od dziesięcioleci. Jeszcze całkiem niedawno normy te były restrykcyjnie przestrzegane. Dziś białe suknie ślubne w dalszym ciągu są niezwykle popularne, choć prawdziwe tryumfy święcą również kreacje w kolorze ecru. Coraz częściej jednak panny młode rezygnują z nawiązań do klasyki. Na parkietach zaczynają pojawiać się suknie ślubne w mocnych, wyrazistych kolorach. Podkreślają one nie tylko urodę, ale i charakter kobiety. W końcu zrezygnowanie z tradycyjnych rozwiązań, sprawdzonych przez kolejne pokolenia, wymaga nieco odwagi i własnego stylu. Ciekawym rozwiązaniem są również kolorowe dodatki, które mogą urozmaicić biel kreacji i wprowadzić nową jakość do tradycyjnych rozwiązań.