Pięć wakacyjnych atrakcji dla seniora nad morzem.

senior morze

Wraz z pierwszym powiewem lata, zaczynamy myśleć o wakacyjnym wypoczynku. W głowach rodzi się plan – spakować walizkę i wyruszyć w podróż. Zwiedzić nieznane dotąd strony, odkryć nowe smaki, poznać ciekawych ludzi. O niezapomnianych wakacjach marzymy niezależnie od wieku. Ciekawość świata to nie tylko domena młodych. Seniorzy także marzą o tym, aby odpoczywać w ciekawy sposób. Ważne jest więc, aby odnaleźli dopasowany do swojego wieku i preferencji sposób na spędzenie wakacji. Jakie aktywności powinni rozważyć?

Nordic Walking, rower i basen – wakacyjny krok w stronę zdrowia

Codzienna aktywność seniora to ważny element zdrowego życia, również podczas wakacji. Warto zdecydować się na urlop, podczas którego odpoczynek będzie się przeplatał z rekreacją na świeżym powietrzu. Wesprze to układ krążenia, wzmocni odporność i poprawi nastrój. Seniorzy chętnie wybierają się na Nordic Walking – spacer ze specjalnymi kijkami, np. po lesie czy plaży, jeśli akurat decydują się na wczasy dla seniora nad morzem. Mają wówczas okazję cieszyć się pięknem okolicy, prowadzić rozmowy, a przy okazji wzmacniając serce i mięśnie.

Mogą postawić także na wycieczki rowerowe, które doskonale wpływają na cały organizm. Ważne, aby w wypadku roweru dobrać odpowiednią pod względem długości, ale też stopnia, trudności trasę. Podczas jazdy należy zadbać o odpowiedni poziom nawodnienia, a od czasu do czasu także o przystanki pozwalające odpocząć i cieszyć się okolicą.

Polecaną przez lekarzy i fizjoterapeutów aktywnością dla osób starszych jest także basen wraz ze strefą SPA – poprawiający kondycję, ale także wzmacniający kręgosłup i rozluźniający mięśnie. Dużą popularnością wśród seniorów cieszą się również zajęcia z wodnego aerobiku, podczas których w zrównoważonym rytmie dbają o całe ciało. Wybierając wczasy dla seniora nad morzem, warto skorzystać też z dobroczynnych, morskich kąpieli, wzmacniających układ krążenia i hartujących organizm.

Joga i medytacja na plaży – coś dla ciała i dla ducha

Doskonałym sposobem na spędzanie czasu podczas wakacji dla seniora są aktywności łączące dbanie o kondycję fizyczną, ale także równowagę psychiczną. Idealnie sprawdzają się tu zajęcia jogi na plaży. Spokojne, rozciągające ćwiczenia, połączone z treningiem oddechowym, pozwalają nabrać sił. Po ćwiczeniach warto spróbować medytacji. Wsłuchanie się w szum morza pozwala na wyciszenie i odprężenie – niezwykle ważne w życiu osoby starszej. To doskonały trening uważności i wdzięczności, który podczas wczasów dla seniora nad morzem, pozwala na ponowne odkrycie radości życia.

Wakacje seniora – tylko nad morzem

Gdzie najlepiej udać się na wakacje, aby skorzystać z wszystkich wymienionych form aktywności? Idealnym rozwiązaniem są wczasy dla seniora nad morzem, podczas których bez problemu połączą dbanie o zdrowie fizyczne i psychiczne, ale też zyska okazję do poznania nowych osób. Nadmorskie miejscowości cieszą się wśród seniorów dużą popularnością. Hotel Astor w Jastrzębiej górze proponuje specjalne pakiety dla osób starszych, uwzględniające zajęcia sportowe, zwiedzanie oraz wieczorki zapoznawcze. To idealne rozwiązanie dla aktywnych, chcących cieszyć się życiem seniorów.