Oprawa LED wodoszczelna – Twój wybór do łazienki.

Oprawa LED wodoszczelna

Jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym gospodarstwie domowym jest łazienka, dlatego też ważnym elementem tego miejsca powinno być odpowiednie oświetlenie. W pomieszczeniu tym panują najtrudniejsze warunki w porównaniu do innych pomieszczeń, dlatego warto postawić na bezpieczeństwo i wybrać oprawy zabezpieczające lampy i halogeny.

Oprawa LED wodoszczelna – Twój wybór do łazienki.

Nie tylko bezpieczeństwo, ale i estetyka jest ogromnie ważna. W pomieszczeniach, w których wilgoć jest zawsze obecna, należy zatroszczyć się nie tylko o odpowiednio mocne oświetlenie, ale również o to, żeby zamontowana została wodoszczelna oprawa LED do każdego punktu świetlnego w tym pomieszczeniu. Punkt świetlny nad prysznicem jest miejscem, które ma bezpośredni kontakt z parą wodną i to tam bezwzględnie należy stosować oprawy LED, które są specjalnie stworzone do takich miejsc.

Wybór odpowiednio mocnej i nasyconej barwy, będzie kolejnym ważnym elementem, który sprawi, że dane pomieszczenie będzie miało ciekawy i unikalny wygląd. Najczęściej wybierana przez młodych konsumentów, ceniących sobie nowoczesność, jest neutralna barwa. Jest ona szczególnie ważna dla kobiet, lubiących perfekcyjny makijaż i odpowiedni dobór kolorystyczny wykorzystywanych produktów. Ciepła barwa zazwyczaj bardzo przekłamuje kolory i nie sprawdza się w takich miejscach.

oprawa halogenowa

Wodoszczelna Oprawa LED – na co zwrócić uwagę?

Szczególnie narażone na zabrudzenia, odkształcenia i wybarwienie są oprawy LED, które montowane są w łazienkach. Dlatego stosowanie wodoodpornych opraw jest niezbędne do ochrony źródła światła. Często wodoszczelne oprawy LED mają wyższą cenę, jednak podczas remontu warto decydować się na oświetlenia punktowe, które umożliwia precyzyjne skierowanie źródła światła do oświetlenia docelowego miejsca na rzecz jednej lampy, która nie zapewni odpowiedniego naświetlenia.

Hermetyczne oprawy LED, nie tracą przy tym na estetyczności. Ogromnym ułatwieniem jest bardzo duża ilość ciekawych i unikalnych wzorów dostępnych na rynku, od tych klasycznych po nowoczesne wzornictwo, które nie tylko zabezpieczy halogen LED przed dostępem wilgoci, ale również będzie się doskonale komponować z nowoczesnym wnętrzem łazienki.

Artykuł powstał przy współpracy firmy RESTAN właściciela portalu illuminations.pl 

Ciekawe informacje o technologii LED znajdziesz również w innych publikacjach wspieranych przez RESTAN