Ołena Zełeńska – kim jest żona prezydenta Ukrainy?

Ołena Zełeńska znana jest obecnie ze swojej medialnej walki na rzecz Ukrainy. Pomimo wojny i możliwości uzyskania azylu w Stanach Zjednoczonych pozostała na terenie Ukrainy, żeby wspierać swojego męża i naród w zmaganiach z konsekwencjami rosyjskiego najazdu. Pierwsza Dama Ukrainy znana jest nie tylko z walki na rzecz medialnego rozgłosu o konsekwencjach rosyjskiej inwazji na jej ojczyznę, jeszcze zanim się ona rozpoczęła Ołena Zełeńska aktywnie walczyła o prawa kobiet i mniejszości. 

Kim jest Ołena Zełeńska?

Ołena Zełeńska to żona obecnie urzędującego prezydenta Ukrainy – Wołodymyra Zełeńskiego. W dniu dzisiejszym ma 44 lata, a urodziła się w miejscowości Krzywy Róg w środkowej Ukrainie. Swojego męża poznała na studiach i wspólnie z nim założyła studio “Kwartał 95”, które po dziś dzień znane jest ze swoich produkcji telewizyjnych i seriali. Ślub z obecnym prezydentem Ukrainy Ołena Zełeńska wzięła w 2003 r. Wspólnie wychowują dwójkę dzieci. O tym, że mąż kandyduje na prezydenta Ukrainy dowiedziała się z mediów społecznościowych i choć na początku nie była przekonana do tego pomysłu to równie nieustępliwie wspierała męża w trakcie kampanii wyborczej, jak teraz, kiedy pełni on swoją kandydaturę. 

Ołena Zełeńska – osiągnięcia Pierwszej Damy Ukrainy

Pierwsza Dama Ukrainy, jak zostało już wcześniej wspomniane, znana jest nie tylko ze swojej kampanii na rzecz wyzwolenia Ukrainy, ale również z wielu innych aktywności na rzecz poprawy sytuacji kobiet i mniejszości w ukraińskim społeczeństwie. Do jej największych sukcesów zaliczyć można wielokrotne wystąpienia na Kongresie Kobiet, a także przystąpienie Ukrainy do Partnerstwa Biarritz. Ołena Zełeńska była również inicjatorką reformy ukraińskiego szkolnictwa, która weszła w życie w 2021 roku. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat osiągnięć, życia prywatnego i kim jest Ołena Zełeńska? Więcej informacji znajdziesz pod adresem https://gentlewoman.eu/olena-zelenska-kim-jest-zona-prezydenta-ukrainy/