Na jaką pomoc mogą liczyć frankowicze?

Kredyty we frankach szwajcarskich były popularne w Polsce przed kryzysem finansowym w latach 2007-2008. Miały być bardziej opłacalne, ich spłata nie miała znacząco obciążać domowych budżetów. Stało się jednak inaczej. Banki nie do końca pokazywały, jak może wyglądać spłata w perspektywie kilku, czy kilkunastu lat. Zachwalane było jedynie oprocentowanie kredytu, nikt nie wspominał o ryzyku kursowym. To sprawiło, że wiele osób znalazło się w tragicznej sytuacji, a kredyt frankowy stał się największą pomyłką.

Kredyty frankowe – problem ze spłatą

Kredyty frankowe, które miały być doskonałą alternatywą dla kredytów złotówkowych, okazały się dla wieku osób ogromnym obciążaniem. Po kilkunastu latach wysokość raty znacząco wzrosła do tej, jaka była w dniu uruchomienia kredytu. Wiele osób, które brały kredyty we frankach, znalazło się w trudnej sytuacji finansowej i musiało zmagać się z problemami ze spłatą swoich zobowiązań. Kredytobiorcy poszli do sądu z roszczeniami przeciwko bankom, twierdząc, że kredyty we frankach zostały im udzielone nieprawidłowo lub bez odpowiedniego poinformowania o ryzyku związanym z kursem waluty. Żądali rozwiązania umowy kredytowej. W związku z tym rząd i banki zaczęły wprowadzać różne rozwiązania, aby pomóc kredytobiorcom, takie jak umorzenie części długu lub przewalutowanie kredytu, restrukturyzacja kredytu z bankiem, ubieganie się o wsparcie z programów rządowych, skorzystanie z usług doradcy finansowego, rozważenie wniesienia pozwu przeciwko bankowi. Obecnie najskuteczniej metodą uwolnienia się od kredytu CHF jest skierowanie przeciwko bankowi pozwu do sądu. Ugody nie uwalniają od kredytu, a ich warunki są trudne do zaakceptowania. Najczęściej banki proponują przewalutowanie kredytu według aktualnie obowiązującego kursu za cenę podwyższenia ich oprocentowania.

Kancelarie frankowe – pomoc frankowiczom

Problem kredytów frankowych nadal pozostaje aktualny dla wielu kredytobiorców i ciągle pojawiają się spory pomiędzy bankami a kredytobiorcami. Wiele osób ma trudności z regulowaniem swoich zobowiązań, a niektórzy od lat walczą o swoje prawa i unieważnienie kredytu. Ważne jest, aby każdy kredytobiorca, który ma trudności ze spłatą kredytu we frankach, skonsultował się ze specjalistą w celu uzyskania pomocy i porady dotyczącej swojej sytuacji. Pomocne są kancelarie frankowe, które zajmują się pomaganiem pokrzywdzonym. Ich głównym celem jest udzielanie pomocy osobom, które zaciągnęły kredyt  we frankach szwajcarskich i w związku z bardzo dużym wzrostem rat mają trudności ze spłatą swoich zobowiązań. Pomoc w sprawach frankowych

Kancelaria adwokacka oferuje szeroki zakres usług, pomaga dochodzić swoich praw i uniknąć trudnego regularnego spłacania rat, które niszczą domowy budżet https://rachelski.pl/kredyty-frankowe/. Radcy prawni wykonują m.in.:

  • sprawdzenie zapisów w umowie kredytowej,
  • odfrankowienie kredytu,
  • unieważnienie kredytu frankowego,
  • analiza indywidualnej sytuacji finansowej klienta, 
  • doradztwo dotyczące możliwości restrukturyzacji kredytu frankowego,
  • pomoc w negocjacjach z bankiem w celu uzyskania lepszych warunków spłaty kredytu,
  • reprezentowanie klienta przed sądem w przypadku sporu z bankiem.

Samodzielne negocjacje z bankiem są trudne, wymagają dużej wiedzy, doświadczenia i samozaparcia. Korzystanie z usług kancelarii frankowych pozwala walczyć o swoje prawa i poprawę sytuacji finansowej. Dzięki pomocy specjalistów można uzyskać profesjonalną pomoc w negocjacjach z bankiem, a to może prowadzić do uzyskania lepszych warunków spłaty kredytu. Kancelarie mogą również reprezentować klientów przed sądem, a to zwiększa szanse na wygranie sporu z bankiem. Kancelaria Rachelski & Wspólnicy ma duże doświadczenie w prowadzeniu spraw dotyczących kredytów frankowych. Wiedza i praktyka pozwala realnie oceniać możliwości dochodzenia od banków pieniędzy i wybrać najlepsze rozwiązanie. Każdy klient może liczyć na indywidualne podejście, które pomoże zminimalizować ryzyko i zwiększy szansę na wygraną.