MacBook – dlaczego to dobra inwestycja? Jaki model wybrać?

MacBook

Laptop Apple to jedno z urządzeń mających wielu miłośników na całym świecie. Oprócz znanej marki, popularny MacBook wyróżnia jednak dodatkowo szereg innych zalet. Dlaczego warto zdecydować się na jego zakup? Który model wybrać? Zachęcamy do przeczytania poniższego materiału.

Laptopy Apple – czym się wyróżniają?

Komputery MacBook to wysokiej jakości urządzenia, którym z pewnością nie można odmówić stylu. Każdy z modeli cechuje estetyczny minimalizm, który przypada do gustu zarówno młodszym użytkownikom, jak i miłośnikom prostego, raczej tradycyjnego designu. Aktualnie na rynku znajduje się kilka laptopów Apple, różniących się przede wszystkim specyfikacją techniczną oraz przeznaczeniem. Istotny jest bowiem wybór sprzętu, który spełni wszystkie wymagania swojego posiadacza. Mimo różnic odróżniających od siebie konkretne modele, wszystkie MacBooki mają też sporo wspólnych cech, które przemawiają za ich zakupem.

Przede wszystkim na uwagę zasługuje ich system. W MacBookach jest to autorski system marki Apple macOS, którego głównymi zaletami są funkcjonalność, intuicyjność i szybkość działania. Każdego roku jest on w pełni darmowo aktualizowany, wyróżnia go też wysoki poziom bezpieczeństwa. Urządzenia te cechuje ponadto doskonała wydajność – dotyczy to zwłaszcza laptopów MacBook Pro z układem Apple M1, M1 Max i M2, których udoskonalona wersja przewyższa wydajnością moc znacznej większości dostępnych na rynku komputerów stacjonarnych. 

Kolejnymi zaletami, jakimi mogą pochwalić się laptopy Apple są komfortowy w użytkowaniu touchpad, bezawaryjna klawiatura z mechanizmem nożycowym i ekran z wyświetlaczem Retina, gwarantującym wysoką rozdzielczość i niezwykle realistyczne kolory. Nie można nie wspomnieć również o wyjątkowo wydajnej baterii, która po pełnym naładowaniu wytrzymuje nawet do 20 godzin. MacBooki stworzone zostały z myślą o pełnej mobilności, dając użytkownikom możliwość swobodnego korzystania z nich w dowolnym miejscu przez długi czas bez konieczności ich ładowania. 

MacBook Pro czy Macbook Air – który model wybrać?

Model laptopa warto dostosować zwłaszcza do własnych potrzeb. Chociaż każdy z MacBooków posiada wiele zalet, należy pamiętać również o wspomnianych wcześniej różnicach pomiędzy dostępnymi modelami. Niektóre urządzenia Apple sprawdzą się idealnie w pracy, inne zaś podczas rozrywki, stanowiąc niezawodne narzędzie dla zapalonych gamerów. W przypadku graczy dobrym wyborem będzie na przykład wyposażony w szybki dysk hdd i nowoczesny model karty graficznej nvidia geforce MacBook Pro 13 cali. 

Osoby poszukujące wydajnego laptopa do celów służbowych mogą śmiało zdecydować się na MacBook Pro 14 cali z układem M2. Solidna moc procesora i wydajny układ aktywnego chłodzenia podołają nawet wielu godzinom intensywnej pracy. Ze względu na 32 rdzeniowy układ graficzny, a także dedykowane silniki do kodowania oraz dekodowania multimediów, model ten świetnie sprawdzi się również w przypadku grafików. 

MacBook Air będzie natomiast korzystnym wyborem dla uczniów i studentów. Wysoka rozdzielczość ekranu dzięki ekranowi Retina i szybki procesor sprawią, że wykonywanie obowiązków, jak i korzystanie z laptopa w celach rozrywkowych stanie się prawdziwą przyjemnością. Model jest ponadto niezwykle lekki i kompaktowy, został też wyposażony w komfortową w użytkowaniu klawiaturę i gładzik Force Touch. Jego istotna zaleta to również najniższa cena spośród oferty laptopów Apple. Mimo to jest on wydajniejszy niż niektóre z dużo droższych urządzeń dostępnych na rynku, jak na przykład microsoft surface laptop.