Która kamizelka do pływania dla psa sprawdzi się najlepiej?

kamizelka do pływania dla psa

Wybierasz się na wakacje z pupilem? Nie zapomnij zatem o zapewnieniu mu bezpieczeństwa. Jeżeli Twój urlop planujesz spędzić nad wodą, to z pewnością przyda Ci się kamizelka do pływania dla psa. Po co? Gdzie taką kupić? Jaką wybrać? Czy dużo kosztuje? Wszystkiego dowiesz się z poniższego tekstu.

Kamizelka do pływania dla psa – po co?

Chciałoby się powiedzieć, że przecież każdy pies potrafi świetnie pływać, prawda? Szczerze mówiąc, to patrząc na mojego ponad 30-kilogramowego buldoga angielskiego mam wątpliwości co do tej śmiałej tezy. Poza tym: nawet znakomity pływak może napotkać trudności stanowiące zagrożenie dla zdrowia i życia. Jakie? Np. urazy uniemożliwiające sprawne pływanie (głowy lub kończyn), których pies mógł się nabawić np. przy niekontrolowanej wywrotce z kajaka. Albo nierówna linia brzegowa (skarpy, strome zbocza), na którą ciężko jest wejść po przepłynięciu dłuższego bądź krótszego dystansu. Albo chociażby coś tak banalnego, jak zwykłe zmęczenie. W takich wypadkach kamizelka do pływania dla psa jest nieoceniona i może wręcz bezpośrednio przyczynić się do uratowania życia Twojego czworonożnego przyjaciela.

Jaką kamizelkę do pływania dla psa wybrać?

Zawsze jestem za tym, aby wspierać polską gospodarkę i w miarę możliwości kupować produkty od polskich producentów. Czy znajdzie się jakaś dobra kamizelka do pływania dla psa od naszej rodzimej, polskiej firmy? Tak! Aquarius! Jeżeli jesteś stałym bywalcem na spływach rzecznych, to z całą pewnością miałeś już do czynienia ze sprzętem Aquariusa. Dlaczego tak uważam? Dlatego, że Aquarius wyposaża większość wypożyczalni sprzętu wodnego w naszym kraju. Co znajduje się w asortymencie marki? Kajaki, kapoki, akcesoria transportowe i wodoszczelne, a nawet omawiane właśnie kamizelki do pływania dla psów.

Dobór odpowiedniego rozmiaru

Aquarius zawsze dba o to, aby klient detaliczny miał jasno i przejrzyście wytłumaczoną specyfikację danej rzeczy. Nie inaczej jest w przypadku kamizelki do pływania dla psa. Aby wybrać odpowiedni rozmiar należy jedynie zmierzyć obwód karku oraz długość ciała zwierzęcia, wziąć pod uwagę takie aspekty jak jego wielkość i waga i skonfrontować to wszystko z tabelą dostępnych rozmiarów – a ich rozpiętość to od S do aż XXXL! Aquarius podaje także przykładowe rasy psów, dla których dany rozmiar jest odpowiedni. Posiadając te wszystkie informacje, dobór idealnego rozmiaru to pestka.

Aquarius pupil II

Aby przybliżyć Ci nieco możliwości kamizelki do pływania dla psów Aquarius, znajdziesz poniżej krótką specyfikację modelu o nazwie “Pupil II”:

  • ta kamizelka do pływania dla psa wypełniona jest lekką, elastyczną pianką, która utrzyma zwierzaka na powierzchni ułatwiając mu proces pływania
  • chroni przed wyziębieniem organizmu
  • w celu zapewnienia wygody została wyposażona w szeroki pas brzuszny
  • przy kołnierzowym zapięciu zamontowano specjalny pierścień, który umożliwia zapięcie smyczy
  • cena: nieco ponad 100 złotych. To chyba niewiele jak za rzecz ratującą życie najlepszego przyjaciela, prawda?

Kamizelka do pływania dla psa – gdzie ją kupić?

Nie tylko kamizelka do pływania dla psa, ale i innego rodzaju kapoki polecam kupować tylko w sprawdzonych miejscach. Nie myśl nawet o używce! Tego typu akcesoria muszą być przechowywane w określonych warunkach, a kupując “z drugiej ręki” nigdy nie będziesz miał stuprocentowej pewności co do tego, jak się z kapokiem dotychczas obchodzono. Zajrzyj na stronę GoKajak.com, gdzie znajdziesz kamizelki do pływania dla psów od Aquariusa w naprawdę korzystnych cenach z gwarancją najwyższej jakości.