Krawatki złote – co wyróżnia te naszyjniki?

biżuteria złota

Każda kobieta doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie biżuteria jest jej najlepszym przyjacielem. Niemniej jednak trendy w tym zakresie zmieniają się w niezwykle dynamiczny sposób.  Obecnie ogromną popularność zyskały sobie krawatki złote. Niegdyś ten rodzaj biżuterii kojarzony był głównie z dojrzałymi kobietami, które ceniły sobie stonowane i dłuższe naszyjniki. Dziś jednak tego typu stereotypy zostały całkowicie odrzucone, a dłuższe naszyjniki stały się prawdziwym wyznacznikiem stylu. Wobec tego co wyróżnia wspomniane już krawatki?

Czym są krawatki złote?

Krawatki złote jak łatwo można się domyślić, zaczerpnęły swoją nazwę od tradycyjnych, męskich krawatów. To właśnie do nich nawiązują one swoją formą. Chcąc scharakteryzować jakim typem naszyjnika są krawatki złote, można powiedzieć, że należą one do biżuterii długiej i stonowanej. Zwykle ich podstawę stanowi długi łańcuch, który mniej więcej w połowie swojej długości został spięty ozdobną zawieszką i od tego momentu dzieli się na dwie części lub pozostaje jednością. Co więcej, w przypadku krawatek złotych zakończenie łańcuszka jest mocno ozdobne. Mogą się tam więc znaleźć symboliczne zawieszki lub nawet te, które wysadzane są cyrkoniami. Cechą charakterystyczną krawatek złotych jest właśnie ich długość. Najczęściej sięgają one sporo poniżej linii biustu, choć można znaleźć także modele nieco krótsze.

Jak dobierać krawatki złote?

Krawatki złote to z cała pewnością jedna z bardziej wyjątkowych form biżuterii. Cechuje się ona ogromną różnorodnością, a co za tym idzie panie mają wręcz niczym nieskrępowane możliwości wyboru. Przede wszystkim krawatki złote musza być dobrane idealnie do preferencji i upodobań swojej właścicielki. Zwykle panie będą mogły wybrać zarówno długość łańcuszka jak i symboliczne zawieszki, które stanowią dodatek do krawatek złotych. Kobiety mogą kierować się zarówno swoimi upodobaniami, ale także i filozofią życiową np. przy wyborze konkretnej zawieszki.

Krawatki złote ze spersonalizowanym grawerem

Krawatki złote to naszyjniki niezwykłe. Ich nieodłączną część stanowi bowiem niewielka blaszka. Ten subtelny i symboliczny dodatek może stać się prawdziwym nośnikiem wartości. Przede wszystkim kobiety mogą zdecydować się na to, by wykonać na niej maksymalnie personalny grawer. Dzięki temu ulubiony cytat, czy motto motywacyjne zawsze będzie nam towarzyszyć, a krawatki złote staną się jeszcze bardziej znaczące. Taka biżuteria śmiało może zostać nazwana prawdziwie ponadczasową i wyjątkową.