Komis samochodowy czy skup aut? Co wybrać?

Zasada Skup aut Poznań

Konieczność sprzedaży posiadanego samochodu może być spowodowana różnorodnymi czynnikami. Niezależnie od przyczyn, dla których chcemy pozbyć się wozu, mamy najczęściej do wyboru dwa typy firm, które mogą nam w tym pomóc: skupy pojazdów oraz komisy samochodowe. Każdy z nich może być niezwykle użyteczny w takiej sytuacji, jednak istnieją pomiędzy nimi istotne różnice.

Czym różni się skup pojazdów od komisu samochodowego?

Warto przede wszystkim zauważyć, że komis samochodowy jest firmą, która jedynie pośredniczy w procesie sprzedaży. W związku z tym finalizacja transakcji uzależniona jest od tego, czy zjawi się odpowiedni kupiec, zainteresowany naszym autem. W przypadku skupu samochodów, takiego jak Skup aut za gotówkę Poznań, do zawarcia umowy może dojść praktycznie natychmiast po zaakceptowaniu przez nas zaoferowanych warunków. Firma staje się właścicielem auta i to na jej barki spada później ciężar znalezienia dla niego nabywcy oraz całe związane z tym ryzyko.

Jakie koszty związane są z korzystaniem z usług komisu samochodowego i skupu aut?

W przypadku skorzystania z usług komisu samochodowego należy liczyć się z koniecznością zapłaty prowizji od sprzedaży naszego wozu. Jej wysokość jest zróżnicowana i zależy zarówno od samego pojazdu, jak i polityki konkretnego pośrednika. Skupy aut, jak wskazano na stronie: https://zasada24.pl/sroda_wielkopolska_i_okolica-14-p-1.html, nie pobierają tego typu opłat. Jednocześnie szybkie zbycie pojazdu, które oferują, chroni kupującego przed spadkiem jego wartości oraz pozwala na uniknięcie dodatkowych kosztów, związanych z jego utrzymaniem. Sprzedając samochód do skupu, nie musimy również martwić się jego stanem technicznym ani też pokrywać kosztów jego transportu do określonego punktu, podmioty tego typu chętnie finalizują bowiem transakcje w miejscu wskazanym przez klienta.

auto skup Poznań

Jak długo trwa sprzedaż samochodu w skupie aut i komisie samochodowym?

Sprzedaż samochodu w komisie może być procesem niezwykle długotrwałym. Co więcej, decydując się na zbycie wozu przez pośrednika tego typu, nie mamy wcale gwarancji, że transakcja dojdzie do skutku. Wybierając skup aut, możemy natomiast liczyć na błyskawiczną jej finalizację: jeżeli zaproponowana kwota satysfakcjonuje nas — możemy od razu podpisać umowę. Należność za sprzedawany samochód wypłacana jest najczęściej gotówką, chociaż istnieje również możliwość zapłaty w innej formie, na przykład przelewem na konto bankowe.

Komis samochodowy czy skup pojazdów — co wybrać?

Korzystanie z usług każdego z wymienionych podmiotów ma swoje wady i zalety. W przypadku osób, którym zależy na uzyskaniu jak najwyższej ceny samochodu, komis może być dobrym rozwiązaniem. Warto jednak zauważyć, że sytuacja, w której nasz pojazd przez dłuższy czas nie znajdzie nabywcy (co zdarza się niekiedy podczas korzystania z usług firm tego typu) będzie skutkować spadkiem jego realnej wartości. Kwota uzyskana ze sprzedaży samochodu w skupie może być nieco niższa, jednak w wielu wypadkach jest to rozwiązanie opłacalne, nie generuje bowiem kosztów, związanych z utrzymaniem auta, ani też ryzyka spadku jego ceny w czasie poszukiwania kupca.