Kiedy wezwać pomoc drogową?

pomoc drogowa A4

Awaria samochodu nigdy nie jest przyjemną sytuacją. Niesie za sobą niespodziewane koszty, które obciążają nasz portfel. Prędzej czy później, niejeden kierowca będzie musiał zmierzyć się z awarią samochodu. W takiej sytuacji naturalną decyzją jest wezwanie pomocy drogowej.

Kiedy nie należy wzywać pomocy drogowej?

Wzywanie pomocy drogowej nie zawsze jest koniecznym rozwiązaniem. Bardzo często problemy z pojazdem można zlikwidować samodzielnie, bez udziału specjalistów. Do rozwiązania takich komplikacji, jak przebita opona lub niski poziom oleju, nie potrzeba oczywiście specjalistycznego sprzętu ani wiedzy. Sami możemy dokonać niezbędnych czynności, co zaoszczędzi nam kosztów. Mimo tego, że przebita opona nie jest poważną usterką, to trzeba przy jej naprawie zachować pewne środki ostrożności. Aby ułatwić ten proces, wielu producentów dodaje do samochodów specjalne instrukcje, które mogą pokierować nas krok po korku przy naprawie usterki. W takiej instrukcji zawarte są porady dotyczące najpopularniejszych usterek, jakie mogą spotkać kierowców na drodze. Jeżeli awaria, do której doszło, jest na tyle poważna, że nie jesteśmy w stanie jej sami usunąć, należy rozważyć wezwanie pomocy drogowej. Jeśli wypadek zdarzył się w okolicach Wrocławia, na drodze A4 lub S8 warto wezwać okoliczną, doświadczoną pomoc drogową. Ofertę firmy Pomoc Drogowa Tir Wrocław JAREX, znajdującej się przy ul. Zakładowej 11X/10 we Wrocławiu, można znaleźć na stronie pomocdrogowatirwroclaw.pl lub pod numerem Tel: 782 552 651. Firma ta funkcjonuje na rynku od ponad 20 lat, skutecznie pomagając kierowcom aut osobowych i ciężarowych w przypadku awarii pojazdu.

Kiedy wezwać pomoc drogową?

Wzywanie pomocy drogowej jest niezbędne przy wystąpieniu awarii, której nie jesteśmy w stanie usunąć na miejscu. Nie powinniśmy podejmować się napraw na miejscu najważniejszych układów samochodu, takich jak: układ hamulcowy i napędowy. Jeżeli doszło do uszkodzenia tych układów, to wezwanie pomocy drogowej jest jedynym rozwiązaniem. Nie możemy holować innym autem takiego pojazdu, ponieważ grozi to spowodowaniem poważnego wypadku i jest zabronione. Próba holowania takiego samochodu, może więc zakończyć się mandatem. Pomoc drogową należy także wezwać w przypadku konieczności wyciągnięcia pojazdu z rowu czy awaryjnego otwierania pojazdów. Dotyczy to także samochodów ciężarowych. Taki rodzaj interwencji można zobaczyć na filmie: https://www.youtube.com/watch?v=AU4-JAbEi6o&ab_channel=PiotrFr%C4%85ckowiak, gdzie ratownictwo drogowe Jarex wyciąga z rowu ciężarówkę. Takie i inne sytuacje zdarzają się na drodze bardzo często, dlatego konieczna jest pomoc odpowiednich specjalistów.

Pomoc drogowa autostrada a4

Jak wezwać pomoc drogową?

W sytuacji gdy usterka, jaka wynikła jest niemożliwa do naprawy na miejscu, a holowanie samochodu byłoby niebezpieczne, należy wezwać profesjonalną pomoc drogową. W pierwszej kolejności dobrze jest skontaktować się z ubezpieczycielem naszego samochodu. Warto zapytać, czy w ramach naszego pakietu ubezpieczeniowego nie przysługuje nam darmowa pomoc drogowa. Jeżeli tak jest, to da nam on kontakt do współpracującego z nim partnera zajmującego się holowaniem samochodów. Jeżeli nie mamy takiej opcji, to musimy sami na własny koszt zorganizować pomoc. Bez problemu znajdziemy w Internecie odpowiedni numer telefonu, aby nawiązać kontakt z pomocą drogową i naprawić usterkę. Ogłoszenia pomocy drogowej można również znaleźć w gazetach. Warto sobie wcześniej zapisać numer telefonu do pomocy drogowej, by w sytuacji podbramkowej mieć przygotowany wcześniej kontakt. Jeżeli mamy zaprzyjaźniony warsztat to istnieje szansa, że po kontakcie z nim załatwią oni nam pomoc drogowa za niższą cenę.