Jeden garnitur na kilka okazji

garnitur

Garnitury męskie to jeden z tych elementów każdej garderoby, który jest ponadczasowy, elegancki i zawsze konieczny, bez względu na to jaki styl jest naszym ulubionym. Garnitur to klasyka męskiej mody, która nie podlega trendom, ponieważ tak jak modne są teraz, tak samo modne będą za trzydzieści lat. Garnitury bardzo łatwo łączą się z różnymi dodatkami, dlatego w prosty i niedrogi sposób można bardzo ciekawie urozmaicić i zmienić oblicze takiego klasyka. Modne akcesoria męskie, takie jak stylowe krawaty, nieoczywiste fulary, modne poszetki, kamizelki, męskie koszule, to jedne z dodatków, które w oryginalny sposób mogą zmienić naszą stylizację, w której świetnie wykorzystać można uniwersalny, klasyczny garnitur. Pozory mylą i przyklejają mu łatkę nudnego, monotonnego i oklepanego, eleganckiego stroju. Nic z tych rzeczy! W kilku prostych krokach bardzo mocno można zmienić wydźwięk stylizacji w połączeniu z garniturem. Jak to zrobić?

Jak akcesoria męskie wypływają na formalność garnituru?

Jednym z najbardziej uniwersalnych garniturów męskich jaki można spotkać, to ten w kolorze granatowym. Używając go jako bazę do stylizacji poprzez dodanie różnych dodatków i akcesoriów w przeróżnym stylu bardzo mocno zmienić można jego formalny ton. Największy wpływ na formalność dodatków mają takie elementy z których się składa, jak: kolor, wzór, faktura oraz rodzaj tkaniny.

Jakie dodatki nosić, aby urozmaicić stylizację męską z garniturem? To kilka przykładów:

  • Koszula – poza garniturem, to koszula bardzo mocno wpływa na odbiór garnituru. Im bardziej jej kolor jest kontrastowy do garnitury, tym bardziej elegancki jest wydźwięk zestawu. Klasyką elegancji są koszule w kolorach: biały, róż oraz écru. Na ich wyszukany wygląd wpływa też wzór tkaniny. Najbardziej oficjalne są gładkie koszule, zdecydowanie mniej koszule męskie w kratę, pasy lub prążki. O stopniu elegancji koszuli decydują także takie szczegóły jak: typ kołnierzyka – im jest on sztywniejszy, tym bardziej elegancki; rodzaj manekinów – te zapinane podwójnie na spinki są zdecydowanie bardziej eleganckie od tych zapinanych na guziki; kieszenie – eleganckie i wyszukane koszule nie powinny mieć kieszeni na piersi; rodzaj tkaniny – popelina i twill należą do tych eleganckich, oxford i len są tymi mniej oficjalnymi
  • Krawat – im jest ciemniejszy i bardziej stonowany, tym jest bardziej elegancki. Duże, odznaczające się wzory obniżają elegancki wydźwięk krawata. Istotną rolę odgrywa materiał z jakiego jest wykonany. Krawaty wykonane z jedwabiu z matowym połyskiem są najbardziej wyszukane, znacznie mniej te z wełny, bawełny, matowego jedwabiu, grenadyny oraz dziergane (knity).
  • Poszetka – białe i gładkie, to zawsze najbardziej eleganckie poszetki. Trochę mniej eleganckimi są kolorowe poszetki z jedwabiu. Najmniej wyszukanymi poszetkami są te wykonane z bawełny, wełny i lnu.
  • Buty – o tym jak eleganckie są buty decyduje ich kolor, fason oraz rodzaj skóry. Czarne buty będą zawsze bardziej eleganckie, niż brązowe buty, a w kwestii fasonu, to oxfordy są znacznie wyżej niż derby. Istotną rolę w kwestii butów odgrywa także rodzaj wykończenia ich nosków. Stara zasada zaznacza, że im bardziej gładkie są buty, tym bardziej eleganckie. Gładka licowa skóra zawsze jest bardziej elegancka od zamszu i nabuku.
  • Kamizelka – kiedyś była podstawowym elementem garnituru męskiego, dziś coraz rzadziej wchodzi w jego skład. Kamizelka znacząco wpływa na formalność stroju i świetnie nadaje się na najbardziej wyjątkowe okazje.
Jeden garnitur wiele okazji

Jak wykorzystać jeden garnitur na różne okazje?

Garnitur poprzez zestawienia z różnymi dodatkami i akcesoriami zmienia swój wydźwięk. Jak komponować modne i wygodne zestawy z wykorzystaniem garnituru na różne okazje? To kilka prostych przykładów:

Ślub – ciemnogranatowy garnitur zazwyczaj wydaje się zbyt mało oficjalny na taką uroczystość jaką jest ślub. Nic bardziej mylnego! Wystarczy dodać kilka bardziej oficjalnych dodatków i stylizacja staje się zdecydowanie bardziej elegancka. Na taką okazję wystarczy dobrać do niego kamizelkę, stonowany krawat, białą poszetkę, goździk w butonierce i zestaw zwala z nóg. Garnitur męski na ślub powinien być wykonany z porządnej tkaniny, jaką jest na przykład stu procentowa wełna. Jakie jeszcze propozycje na garnitur ślubny i trendy w 2021 roku pojawiają się w modzie ślubnej? Więcej dowiesz się z tego artykułu: https://pewienpan.pl/Wesele-2021-trendy-i-koszt-wesela-w-2021-Raport-blog-pol-1614256127.html

Spotkanie biznesowe – granatowy garnitur symbolizuje zaufanie i profesjonalizm, dlatego tak świetnie nadaje się na spotkania biznesowe. Jako dodatki świetnie pasje błękitna koszula, granatowy krawat i ciemnobrązowe dodatki w postaci butów, teczki lub zegarka.

Sportowa odsłona garnituru – osoby, które lubią wprowadzać jakieś innowacje do swoich stylizacji wystarczy, że założą koszulę w kratę do marynarki, krawat zastąpić mogą knitem oraz dodać jasnobrązowe skórzane dodatki. Jest to także dobre rozwiązanie na mniej formalne dni w sporych korporacjach.