materac

Poszukując idealnego materaca dla siebie, wielu Polaków zastanawia się jaki materac wybrać, aby spełniał oczekiwania, był wygodny, odporny na wygniatanie, zapewniał komfort i „był na lata”.

Doskonale wiemy, jak ogromną rolę w naszym życiu pełni sen. Tak, sen to cudowny dla naszego organizmu stan związany z układem nerwowym, który pozwala wypocząć, zregenerować się i nabrać sił dla całego ciała i naszego umysłu. Bez snu po prostu i najzwyczajniej nie bylibyśmy w stanie funkcjonować i żyć. Zatem pytanie – jaki materac wybrać aby dobrze nam się spało ale i nie tylko, również i odpoczywało po męczących czynnościach dnia codziennego, jest jak najbardziej odpowiednie i właściwe. Zakup materaca to poważna sprawa i ważna decyzja i nie powinniśmy podejmować jej pochopnie. Warto przemyśleć dobrze kwestię doboru i zakupu materaca, gdyż jest to jeden z ważniejszych czynników, który wpłynie na nasza wygodę i komfort spania i użytkowania.

Poszukiwania najlepszego materaca, zaczynamy często od internetu. Siadając wygodnie przed komputerem, lub surfując w telefonie, możemy przejrzeć setki ofert sklepów internetowych, które posiadają w swojej ofercie wiele różnego rodzaju modeli materaców takich jak materac kokosowy, materac kieszeniowy, nawierzchniowy, lateksowy, czy materac piankowy. Jeżeli zależy nam dodatkowo jeszcze na dobraniu materaca na wymiar, to warto zwrócić uwagę na sklep polskiego producenta – Wiessen https://materacnawymiar.pl/pl/c/Materace-kokosowe/13, który oferuje wspomniane materace kokosowe i wiele innych, a także różnego rodzaju dodatki, jak chociażby nakładka na materac, pozwalająca dodatkowo polepszyć komfort użytkowania materaca, zwłaszcza w przypadku starszych już materaców lub sof i tapczanów, w których chcielibyśmy utwardzić, lub zmiękczyć ich powierzchnię spania.

Materac do spania

Już wiemy, że istnieje wiele różnych rodzajów materaców. Na co jednak powinniśmy zwracać uwagę wybierając materac? Czym się one różnią od siebie i jakie mają cechy i właściwości?

Każdy z nas ma inne wymagania i oczekiwania. Każdy również ma nieco inną budowę ciała, wagę i wzrost. To właśnie tymi parametrami w szczególności powinniśmy się kierować wybierając materac do swojej sypialni. Waga i wzrost jest tu szczególnie ważna. Na podstawie tych parametrów możemy wstępnie określić, jaki stopień twardości materaca będzie dla nas właściwy.

Producenci materaców często oznaczają stopień twardości materaca za pomocą litery H, oraz numeru. Zatem dla osoby która waży 60 kg. materac może być np. H3, a dla osoby o wadze 100 kg. ten sam materac będzie już H2. Jak widać więc waga ciała ma tu bardzo duże znaczenie.

Twardość materaca

O tym jak twardy będzie materac, decydują jego warstwy. Materac składać się może z kilku różnych warstw, stanowiących jego wypełnienie. Warstwy te mogą być też wykonane z zupełnie różnych materiałów. W przypadku materaca kokosowego, głównym wypełnieniem może być np. pianka o podwyższonej sprężystości, natomiast kolejnymi warstwami są kokos i kolejna warstwa pianki. Warstwa kokosa może być jedna lub np. dwie, co jeszcze bardziej utwardzi powierzchnię materaca. Generalnie więc materace kokosowe przeznaczone są dla osób, które lubią spanie na twardszej powierzchni.

W przypadku materaca kieszeniowego, główną warstwę stanowią sprężyny, z których każda zapakowana jest do niezależnej, oddzielnej kieszeni, stąd nazwa materaca – kieszeniowy lub kieszonkowy, który tak naprawdę jest następcą i bardziej udoskonaloną technologicznie wersją materaca bonnelowego. Taki rodzaj materaca świetnie sprawdzi się w sytuacji, gdy na materacu śpi więcej niż jedna osoba. Konstrukcja materaca kieszeniowego sprawia, że zniwelowany zostaje efekt spadania na siebie, gdyż materac doskonale dopasowuje się do kształtu ciała osoby leżącej nawet, jeśli są to osoby o różnej wadze.

Aby dobrze dobrać materac, dobrą praktyką jest zasięgnięcie porady u doświadczonego sprzedawcy i doradcy w sklepie, który pomoże wybrać odpowiedni dla nas model materaca, dostosowany do naszych indywidualnych cech i potrzeb.

(artykuł sponsorowany)