Jak zadbać o suchą skórę pod brodą?

jak zmiękczyć zarost

Sucha skóra pod brodą to niestety częste zjawisko u panów, którzy decydują się zapuścić brodę. Jest to szczególnie uciążliwe na początku przygody z zapuszczaniem, bo łuszcząca się skóra wygląda nieestetycznie i powoduje dyskomfort. Na szczęście współczesna oferta kosmetyków dla mężczyzn jest bardzo bogata. Wybierając dobry olejek, szampon do brody lub odżywkę możesz sprawić, że Twoja skóra znów będzie gładka i nawilżona.

Dlaczego skóra pod brodą jest przesuszona?

Być może zastanawia Cię, dlaczego skóra pod brodą stała się sucha i łuszcząca, skoro do tej pory nie miałeś z nią podobnych problemów? Wyjaśnienie jest bardzo proste. Włosy wyciągają wilgoć z parującej skóry, a to powoduje łuszczenie suchego naskórka. W trakcie mycia brody, martwy naskórek nie jest skutecznie usuwany, a to z kolei skutkuje wrastającymi włosami oraz suchością skóry.

Innym czynnikiem, który dodatkowo potęguje suchość skóry pod brodą, jest pogoda i suche powietrze. Zimy wiatr, nagłe skoki temperatur, przegrzane, suche powietrze w pomieszczeniach – te wszystkie czynniki mają ogromny wpływ na kondycję skóry i włosów. Aby zachować ją nawilżoną, trzeba wspomóc się specjalnymi kosmetykami nawilżającymi, które zniwelują szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.

Jak nawilżyć skórę pod brodą?

Wybór specjalnych, dedykowanych suchej skórze kosmetyków pozwoli Ci należycie o nią zadbać. Dzięki właściwej pielęgnacji skóra pod brodą odzyska zdrowy wygląd i optymalny poziom nawilżenia oraz nie będzie się łuszczyć. Jeśli zmagasz się z problemem suchej skóry, swoją kosmetyczkę powinieneś wzbogacić o:

  • Nawilżający szampon do brody – najlepiej taki, który posiada maksymalnie prosty i naturalny skład. Dobrze, kiedy zawiera olejki lub inne ekstrakty nawilżające. Szampon powinien być pozbawiony wszelkich silikonów, parabenów, SLS i SLES.
  • Odżywka o skoncentrowanym składzie – używanie odżywki pozwala zmiękczyć brodę i nieco ją nawilżyć. Składniki nawilżające i odżywiające obecne w składzie, pozwalają poprawić wygląd brody oraz zapobiec wysychaniu skóry pod zarostem. Szukaj odżywek, których skład bogaty jest w naturalne wyciągi i ekstrakty.
  • Olejek do brody – niedoceniany kosmetyk, który powinien być obowiązkowo stosowany szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Dobrze dobrany do struktury włosa olejek pozwala utrzymać optymalny poziom wilgoci brody. Ponadto, olejki poprawiają kondycję włosów, wygładzają zarost oraz doskonale chronią przed szkodliwym działaniem wiatru i śniegu.
  • Dodatkowe akcesoria pielęgnacyjne – jeśli do tej pory nie korzystałeś z kartaczy do brody, najwyższy czas to zmienić. Regularne szczotkowanie nawet krótkiego zarostu pomaga usunąć z niego martwy naskórek. Dodatkowy masaż skóry, jaki wykonuje się w tym czasie, pobudza krążenie. To znacząco wpływa na wygląd zarostu oraz nawilżenie zarówno włosów, jak i skóry.

Aby zobaczyć efekty złożonej pielęgnacji skóry, musisz uzbroić się w cierpliwość. Jedynie regularna, konsekwentna pielęgnacja ma szansę przynieść spodziewane efekty. Pamiętaj również, że o brodę powinieneś dbać o każdej porze roku, nie tylko w wymagającym okresie jesienno-zimowym. Więcej przydatnych artykułów znajdziesz na : https://4buddies.pl/