Jak z niestylowego faceta zrobić symbol stylu w 5 krokach – z nami to się uda!

portfel

Faceci zazwyczaj po wejściu w poważny związek nieco przestają o siebie dbać, choć są i tacy, którzy raczej nie mają zbyt dobrego gustu w odniesieniu do ubrań czy dodatków. Na szczęście każdego z nich można zmienić, oczywiście pod warunkiem, że tego chce. Kluczowe znaczenia ma tutaj zgoda. A jeżeli już tę zgodę otrzymacie, to koniecznie przeczytajcie nasz krótki poradnik pt. Jak z niestylowego faceta zrobić symbol stylu w 5 krokach. Gwarantujemy, że z nami to się uda!

Krok pierwszy: dobra maszynka, wizyta u barbera i fryzjera

Najwięcej jeżeli chodzi o poczucie estetyki można mężczyznom zarzuć w odniesieniu do fryzur, a raczej mało udanych fryzur i niezbyt równo przystrzyżonego zarostu. A przecież wystarczy tak niewiele i można to zmienić. Na samym początku niezbędna jest wizyta u fryzjera, który wreszcie dobierze odpowiednią fryzurę i wcale nie mamy tutaj na myśli gładkiego uczesania i kucyka, ale drodzy panowie nie obcinajcie się sami jeżeli nie umiecie, bo te Wasze maszynki, którymi golicie także twarz są zawodne. Wystarczy tylko prosta i krótka fryzura z bocznym przedziałkiem i po problemie. Warto też udać się do barbera, który zadba o zarost, a potem wystarczy już tylko dobra maszynka z regulacją i bardzo łatwo efekt można utrzymać. Czyli krok pierwszy mamy za sobą i czas przejść do następnego.

Krok drugi: luksusowy perfum

W drugim kroku skupimy się na popracowaniu nad zapachem i nie oznacza to wcale, że brzydko pachniecie, mamy raczej na myśli, że zamiast wód toaletowych z marketu, lepiej wybrać te luksusowe, które rzeczywiście pięknie pachną, ale i długo pachną, a przy tym ich zapach nie jest mdlący. Oczywiście to faceci mają wybrać swój zapach, który ich definiuje i rzeczywiście im się podoba i tutaj cena nie powinna mieć znaczenia. Taki zakup może być świetnym prezentem z okazji mikołajek czy pod choinkę.

Krok trzeci: portfel

Chyba nie ma nic gorszego pod kątem estetyki niż wypchany do granic możliwości portfel, który noszony jest w tylnej kieszeni i jeszcze zawieszony na łańcuszku. A jednak pomyłka, może być coś gorszego, gdy dodatkowo jest tak zniszczony, że jego skóra już się kruszy oraz odpada. I w końcu nadchodzi ten dzień, że elegancko ubrani zmierzacie do samochodu, jadąc na elegancką uroczystość, a wtedy partner prosi cię o schowanie tego czegoś, co w jego mniemaniu jest całkiem dobrym portfelem do swojej eleganckiej torebki. A więc jeżeli i Wy znacie to bardzo dobrze i macie tego dość, to znaczy, że jesteście gotowe na krok trzeci, czyli wymianę męskiego portfela. Najlepiej wybrać model slim, który można schować nawet w kiszeni marynarki i jest niewidoczny, ale możecie też wybrać składany portfel Solier to sklep, gdzie znajdziecie przeróżne akcesoria, w tym i szeroki wybór portfeli, które są eleganckie i w przystępnych cenach.

Krok czwarty: metamorfoza garderoby

Skoro już trzy kroki za nami, to czas najwyższy przejść do czwartego, który także jest bardzo ważny. W tym kroku należy zmienić garderobę, a dokładnie wyrzucić wszystkie stare i zniszczone, a także wyjątkowo niemodne ubrania, które dodatkowo są za małe. Wcale jednak nie oznacza to, że trzeba wydać sporo kasy na nowe rzeczy, bo co jak co, ale faceci zazwyczaj ubrań nie lubią kupować. Tak naprawę wystarczy tylko zainwestować w garderobę kapsułową, czyli taką, w której wybiera się odzież uniwersalną i minimalistyczną, którą można dowolnie zestawiać i różne elementy do siebie świetnie pasują. A więc należy zainwestować np. w ciemne jeansy czy spodnie w kant, ale unikać jeansów z dziurami czy bermudów, które już uniwersalne nie są. Absolutnym must have jest też biała koszula czy granatowa marynarka. Już wiecie o co chodzi?

Krok piąty: dodatki

Tutaj nie trzeba stawiać na różnorodność, tak naprawdę wystarczy tylko wybrać kilka dodatków. Na pewno najważniejszym jest zegarek, koniecznie na skórzanym pasku. Niewątpliwie dopełnia on każdą stylizację i to niezależnie od stylu, w jakiej jest utrzymana. Polecamy też skórzane rękawiczki i czapki, takie jak bosmanka oraz beanie.

Właśnie poznałyście 5 kroków, dzięki którym zmienicie każdego faceta w ikonę stylu. Wcale to nie takie trudne, prawda?