Jak urządzić pokój dla rodzeństwa?

pokój dla rodzeństwa

Urządzenie wspólnego pokoju dla rodzeństwa to spore wyzwanie dla każdego rodzica. Trzeba optymalnie zaplanować całą dostępną przestrzeń. Jak się do tego zabrać? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Dobre planowanie to podstawa!

Na początek musimy wziąć pod uwagę wiek oraz płeć rodzeństwa. W wspólnym pokoju bardzo często musimy pogodzić potrzeby przedszkolaka i dziecka w wieku szkolnym. Nastolatka i dziecka. To bywa trudne. Każdemu należy zapewnić odrobinę własnej przestrzeni.  Do tego pod uwagę trzeba wziąć sam metraż pokoju.

Pierwszym krokiem do aranżacji pokoju dla rodzeństwa jest wybór odpowiednich mebli. Dobrym pomysłem jest inwestycja w łóżka piętrowe. Takie rozwiązanie pomoże nam zaoszczędzić sporo wolnej przestrzeni. Łóżka piętrowe możemy też wykorzystać w nieco bardziej nietypowy sposób.  W tym przypadku kluczem jest przestrzeń pod łóżkiem. Rezygnujemy z miejsca do spania na pierwszym piętrze. Wolną przestrzeń możemy zagospodarować w dowolny sposób. To idealne miejsce na biurko czy przestrzeń do zabawy.

Sprawdzone rozwiązania

Doskonale sprawdzi się też klasyczna meblościanka. Ten meble królował w polskich mieszkaniach  w okresie PRL-u i w latach 90. Jeszcze niedawno meblościanki kojarzyły się z kiczem. Ale to przeszłość; od kilku lat meblościanki przeżywają renesans popularności. Meblościanki mają bardzo wiele zalet. Po pierwsze są bardzo pojemne. Bez problemu zmieścimy w ich wnętrzu mnóstwo różnych przedmiotów. Książek, zabawek i ubrań. Dodatkowo meblościanka może stać się ścianką działową. Dzięki niej możemy zapewnić rodzeństwu odrobinę własnej przestrzeni, bez konieczności przeprowadzania kosztownego remontu.

Kolejna ważna kwestia to design. Warto zaznaczyć, że dzieciom bardzo szybko zmieniają się  preferencje kolorystyczne i estetyczne. Dlatego urządzając pokój dla rodzeństwa postawmy na neutralne kolory i wzory.Dzięki temu wybrane przez nas meble posłużą nam przez dłuższy czas. Całą aranżację bez większego problemu możemy odświeżyć przy pomocy odpowiednio dobranych dodatków. Takich, jak obrazy na ścianach, zasłony czy pościel.

Gdzie szukać ciekawych inspiracji?

Ich prawdziwą skarbnicą jest oczywiście internet. Mnóstwo ciekawych przykładów aranżacji wnętrz znajdziemy choćby na Instagramie. Możemy też odwiedzić grupy tematyczne na Facebooku czy forach internetowych związanych z aranżacją wnętrz. Jeśli jednak mimo to nie chcemy ryzykować samodzielnego urządzania pokoju dla rodzeństwa, to możemy poprosić o pomoc specjalistę. Doświadczony architekt wykona dla nas indywidualny projekt, który spełni oczekiwanie przyszłych mieszkańców pokoju. Inspiracji, jakości i najniższych cen można szukać na Allegro – https://allegro.pl/kategoria/meble-522.