Jak dobrać eleganckie dodatki?

elegancja

Styl elegancki z jednej strony jest najbardziej uniwersalny i ponadczasowy. Z drugiej wymaga umiaru i bardzo starannego komponowania całej stylizacji w taki sposób, by wszystko ze sobą współgrało, a tym samym podkreślało wizerunek, stało się wizytówką i okazją do tego, by przedstawić się w jak najlepszym świetle. I dlatego właśnie osoby, które cenią biznesowy styl, wybierają sztywny biurowy dress code lub też zależy im na eleganckiej prostocie, tak chętnie sięgają po zegarki Atlantic. To modele zarezerwowane na specjalne okazje i na co dzień, choć nie będą ani się sprawdzać, ani dobrze wyglądać przy sportowych outfitach.

Idealny elegancki zegarek

Jakbyśmy na to nie patrzyli eleganckie zegarki Atlantic po prostu dobrze wyglądają. Dzięki temu można je dopasować do rozmaitych strojów na różne okazje. Kluczowymi elementami będzie kształt koperty, kolorystyka, rodzaj paska czy bransolety oraz ewentualne wzornictwo. Najczęściej eleganckie klasyczne model zachwycają okrągłą kopertą i minimalistycznym wykończeniem. Na uwagę zasługują cienkie wskazówki oraz dyskretne cyfry czy kreski. Ten kształt koperty ma również tę zaletę, że świetnie układa się pod mankietem koszuli i marynarki. Eleganckie zegarki Atlantic zachwycają również stonowaną kolorystyką, która nie będzie ulegać chwilowym trendom. Niezmiennie króluje więc brąz, szarość, czerń, granat lub srebro i złoto.

Pasek czy bransoleta?

Bardzo często dylematy zaczynają się na pytaniu czy wybrać zegarki Atlantic z paskiem czy z bransoletą. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoich zwolenników, a także świetnie sprawdza się w określonych stylizacjach. Oczywiście dodatek musi być uniwersalny i dlatego właśnie eleganckie propozycje na skórzanych paskach niezmiennie są w modzie. Są lekkie, wyraziste oraz ponadczasowe. Oczywiście wystarczy zmienić pasek na ten w innym kolorze czy wykończeniu, by uzyskać inny – nawet zaskakujący efekt. Z drugiej strony widać, że coraz większym powodzeniem cieszą się zegarki Atlantic na bransolecie. Są one cięższe oraz masywniejsze od pasków i niewątpliwie będą przyciągać uwagę do nadgarstka. Bransoleta jest także zdecydowanie bardziej trwała oraz odporna na działanie czynników mechanicznych, a ciekawy design sprawia, że staje się rewelacyjnym narzędziem przy promowaniu wizerunku. Co istotne, ten segment rynku rozwija się tak dynamicznie, że obecnie bez problemu można znaleźć zegarki na bransolecie typu mesh oraz pasku gumowym, parcianym, ceramicznym czy plastikowym. Trzeba jedynie odpowiedzieć sobie na pytanie, z jakim dodatkiem będziemy się czuć najlepiej oraz co będzie pasować do różnego rodzaju stylizacji. Z drugiej strony nikt nie powiedział, że trzeba mieć tylko jeden zegarek.