Gdzie oprawić pracę dyplomową?

praca dyplomowa

Po napisaniu pracy dyplomowej warto zainteresować się jej wydrukiem i obłożeniem. Podstawową funkcją oprawy jest ochrona dokumentu przed uszkodzeniem i zabrudzeniami, a także dodanie mu pożądanego, formalnego wyglądu. Zdarza się, że napisana praca magisterska, bądź licencjacka musi zostać złożona na uczelni. Oprawiona praca dyplomowa może być też pamiątką ukończonej nauki. Gdzie wydrukować i oprawić pracę dyplomową i o jakich zasadach pamiętać?

Napisałeś pracę dyplomową? Brawo! Czas na formalności

Zwykle prace dyplomowe liczą kilkadziesiąt stron, jednak zdarzają się egzemplarze o większej objętości. Ich obłożenie nie zawsze jest konieczne, jednak warto to zrobić ze względów praktycznych. Twarda oprawa pracy dyplomowej chroni ją przed zabrudzeniami i uszkodzeniem, zapewnia wyższe walory estetyczne oraz zwiększa komfort czytania. Poszczególne strony dokumentu są przymocowane do solidnego grzbietu, co uniemożliwia ich przetasowanie. Obłożona praca dyplomowa jest uporządkowana nawet, gdy przejdzie przez wiele rąk. Jak przygotować ją do oprawy?

Po napisaniu pracy dyplomowej należy przygotować plik PDF, który przekazany zostanie do drukarni. Format dokumentu elektronicznego jest o tyle ważny, że zagwarantuje on właściwe ułożenie stron i zachowanie formatowania źródłowego podczas wydruku. Mówiąc prościej: praca dyplomowa zostanie wydrukowana zgodnie z rozłożeniem treści na poszczególnych stronach w pliku, bez efektu “rozjechania się” tekstu. W zależności od wybranego miejsca oprawy, dokument należy zgrać na dysk przenośny, bądź przesłać do drukarni drogą elektroniczną. Zobacz gdzie najlepiej oprawić pracę dylomową na  https://lobos.promo/produkty/pokaz/prace_dyplomowe

Oprawa pracy dyplomowej – gdzie można to zrobić?

Student zainteresowany oprawą pracy dyplomowej może zdecydować się na usługą stacjonarną, bądź online. Pierwsza opcja pozwala na bezpośrednią rozmowę z osobą odpowiedzialną za przyjęcie zlecenia. Klient określa swoje wymagania dotyczące oprawy dokumentu podczas rozmowy z obsługą drukarni, ustalając rodzaj okładki, ewentualne napisy, czy typ kartek użytych do wydruku. Alternatywą dla punktów stacjonarnych są drukarnie online. Studenci z chęcią decydują się na tego typ usługi ze względu na szybkość wykonania zlecenia oraz jej koszt. Zwykle oprawa pracy dyplomowej w drukarni internetowej trwa do kilku dni roboczych, a w szczególnych przypadkach możliwe jest skrócenie tego procesu już do jednego dnia. Gotowy dokument z oprawą wysyłany jest pocztą lub kurierem i trafia prosto pod adres wskazany w zleceniu.

Jak przygotować pracę dyplomową do wydruku online?

Osoba zainteresowana złożeniem pracy dyplomowej w drukarni online powinna przygotować plik PDF ze swoją pracą. Należy go wgrać do specjalnego formularza na stronie internetowej, wybierając pozostałe parametry potrzebne do realizacji zlecenia. Student ma wpływ na rodzaj zadruku (jednostronny lub dwustronny), typ papieru, czy kolor oprawy. Może wybrać także napis wykonany na okładce, czy kolor stron znajdujących się wewnątrz pracy. Część drukarni internetowych pozwala także na skorzystanie z opcji dodatkowych, takich jak nagranie pracy dyplomowej na płytę CD.

Oprawa pracy dyplomowej: najważniejsze zasady

Szczególną uwagę powinni zachować studenci, którzy potrzebują oprawionej pracy dyplomowej do złożenia na uczelni. W takich wypadkach konieczne jest stosowanie się do wytycznych określonych przez dziekana. Mogą one dotyczyć między innymi rodzaju okładki, która zgodnie z zaleceniami uczelni musi mieć ustalony kolor lub twardość. Ważne jest także zwrócenie uwagi na rodzaj zadruku. Część uczelni wymaga, by praca dyplomowa została wydrukowana jednostronnie, co ma ułatwić jej czytanie. Co więcej, oprawa pracy dyplomowej musi odbyć się odpowiednio wcześnie. Najlepiej zlecić ją niedługo po zaakceptowaniu pracy przez promotora, tak by zdążyć ze złożeniem jej na swojej uczelni. Niekiedy w drukarniach występują bowiem nieplanowane opóźnienia, które warto uwzględnić w prywatnym harmonogramie.

Wydruk i obłożenie pracy dyplomowej trwają krótko. Zwykle proces ten zajmuje do kilku dni roboczych i przebiega ściśle według wytycznych studenta. Może on wybrać wygląd okładki, napis na oprawie, czy kolor stron znajdujących się wewnątrz. Jeżeli oprawa pracy dyplomowej ma związek ze złożeniem jej na uczelni, wówczas trzeba pamiętać o sprawdzeniu wytycznych określonych przez dziekana. Może okazać się, że okładka pracy dyplomowej powinna wyglądać w ściśle określony sposób, co warto uzgodnić z drukarnią. Swoją pracę dyplomową można oprawić w stacjonarnych punktach, bądź wybrać drukarnie online. Druga z opcji będzie szczególnie wygodna ze względu na dostawę oprawionej pracy dyplomowej prosto pod wskazany adres.