kantor

Wycieczki zagraniczne stały się dostępne dla każdego. Podróżując po krajach należących do Unii Europejskiej nie potrzebujemy wiz. W związku z dużą liczbą podróżujących znacznie spadły ceny wycieczek zagranicznych. Dziś bardziej opłaca się urlop w ciepłych krajach niż wypoczynek nad polskim morzem. Decydując się na wycieczkę zagraniczną, należy pamiętać o wymianie złotówek na walutę, którą posługują się mieszkańcy kraju, do którego chcemy wyjechać. – Nawet jeśli decydujemy się na wycieczkę all inclusive.

Kantor stacjonarny – wymiana walut

Wymiana walut w kantorze stacjonarnym to idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują gotówki. Wyjeżdżając na urlop za granicę możemy wymienić w kantorze stacjonarnym dowolną ilość złotówek na obcą walutę. Kurs walut jest z góry ustalony, aczkolwiek w niektórych kantorach można się targować – zwłaszcza jeśli wymieniamy dużą sumę pieniędzy. Kantor stacjonarny posłuży nam również po powrocie do kraju, kiedy okaże się, że nie wydaliśmy za granicą tak dużo pieniędzy, jak planowaliśmy. Powinniśmy być jednak świadomi, że za bilon otrzymamy znacznie mniej pieniędzy niż za banknoty. Jeśli pod koniec podróży widzimy, że mamy dużo bilonu, bardziej opłaca się go wydać, niż przywozić do kraju. Możemy również pozostawić większy napiwek pokojówce lub miłemu kelnerowi, który wyśmienicie obsługiwał nas przez cały pobyt za granicą. Dla nas straty będą niewielkie, a dla pracowników hotelu będzie to bardzo miły gest. W Białymstoku sprawdzone kantory to https://kantormax.net/.

Kantor internetowy

Osoby posiadające konto walutowe mogą skorzystać z kantoru internetowego. Czy opłaca się mieć konto walutowe? Jeśli często wyjeżdżamy za granicę, warto zastanowić się nad kontem walutowym. Jeśli jednak jednorazowo decydujemy się na wyjazd do danego kraju nie za bardzo się to opłaca. Chyba, że mowa jest o kraju, w którym płacimy euro. Euro to waluta, którą posługuje się większość krajów należących do Unii Europejskiej. Konto walutowe w euro może więc się nam przydać podczas kolejnych wyjazdów do innych krajów Unii Europejskiej. Ile wynoszą opłaty za prowadzenia konta walutowego? Opłaty za prowadzenie konta walutowego w większości banków są symboliczne. Konto walutowe otwiera nam natomiast drogę do korzystania z kantorów internetowych. Kantory internetowe oferują wymianę walut po bardzo korzystnym kursie. Wymiana waluty online jest dla nas dużą oszczędnością. Po powrocie do kraju możemy wymienić obcą walutę, która nam została co do „grosza” – bez najmniejszych strat.

Jeśli podróżujemy za granicę w miarę często, warto rozważyć otworzenie konta walutowego oraz korzystanie z kantora internetowego. Jeśli jesteśmy sporadycznymi turystami zagranicznymi, wymiana waluty będzie nam się bardziej opłacała w kantorze stacjonarnym.