Gdańsk Stare Miasto – znajdź apartamenty, dzięki którym gdańska starówka stanie przed Tobą otworem!

Gdańsk nocleg – widok na port w Starym Mieście w Gdańsku

Z jednej strony blichtr wielkiego miasta, z drugiej – piękne okoliczności przyrody, z trzeciej – wyjątkowa historia. Wszystkie te atrakcje oferuje turystom Gdańsk. Stare Miasto w Gdańsku to doskonała baza wypadowa do zwiedzania zarówno zabytków, jak i nowszych zakątków stolicy województwa pomorskiego. Warto znaleźć dopasowany do potrzeb apartament gdańska starówka i cieszyć się urokami tego popularnego kierunku weekendowych wyjazdów!

Gdańsk jest jednym z największych polskich miast. Położenie oraz wyjątkowa historia sprawiają, że to miejsce bardzo atrakcyjne pod względem turystycznym – zarówno jako destynacja krótkiego wyjazdu typu city break, jak i dłuższego wakacyjnego wypoczynku. Bardzo interesującym miejscem jest tam Stare Miasto, samo w sobie stanowiące atrakcję turystyczną, ale będące jednocześnie doskonałą bazą wypadową do zwiedzania innych zakątków, którymi poszczycić się może Gdańsk. Nocleg na starówce znaleźć można naprawdę w wielu apartamentach.

Apartament z jacuzzi Gdańsk – relaks po zwiedzaniu starówki

Gdańska starówka oferuje turystom wiele zabytków do zwiedzania, z których wyjątkową historią może poszczycić się m.in. ratusz, zbudowany pod koniec XVI wieku. Przez ponad 300 lat skupiało się w nim życie polityczne, naukowe i gospodarcze Gdańska, a w szczególności związana jest z nim postać słynnego gdańskiego astronoma Jana Heweliusza, który był także… zapalonym browarnikiem i w piwnicach ratusza składował warzone przez siebie piwo.

Znajdujące się nieopodal ratusza apartamenty Gdańsk Stare Miasto – wyposażone np. w jacuzzi i inne udogodnienia – pozwalają wypocząć po intensywnym zwiedzaniu turystycznych perełek miasta, a jednocześnie są świetną bazą wypadową do okolicznych knajpek, w których spróbować można spuścizny Jana Heweliusza, czyli lokalnych gdańskich piw.

Noclegi w Gdańsku nieopodal zabytkowych kamienic na starówce

Noclegi w Gdańsku można znaleźć również bardzo blisko znajdujących się na tamtejszym Starym Mieście zabytkowych kamienic. Jedną z nich jest słynny Dom Trzech Kaznodziei – kamienica zbudowana na przełomie XVI i XVII wieku, zamieszkiwana przez duchowieństwo, podzielona na trzy części, sprawiające wrażenie oddzielnych budynków.

Inny ciekawy zabytek Starego Miasta w Gdańsku to Dom Opatów Pelplińskich, obecnie Siedziba Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego. Jest ona połączona z dwoma budynkami powstałymi już po II wojnie światowej, ale klatki schodowe i korytarze zbudowano tak nieudolnie, że tworzą prawdziwy labirynt, miejscami bez wyjścia…

Planując noclegi Gdańsk centrum, nie sposób nie obejrzeć z bliska Dworu Artusa – budynku powstałego w XIV wieku, którego nazwa została zaczerpnięta ze średniowiecznej legendy o królu Arturze – symbolu rycerskości i odwagi. Było to miejsce spotkań kupców, ośrodek życia towarzyskiego dawnego Gdańska, później giełda, zaś teraz – oddział Muzeum Gdańska.

Do wszystkich tych miejsc można bardzo szybko dotrzeć spacerem z usytuowanych niedaleko apartamentów Gdańsk starówka – np. Aura lub Aura II.

Gdańsk – Stare Miasto i jego kościoły

Wybrane dobrze noclegi Gdańsk Stare Miasto – np. w apartamentach Chmielna Park – pozwolą także na spokojny spacer po zlokalizowanych w obrębie starówki obiektach sakralnych. Na Starym Mieście w Gdańsku znaleźć można sześć kościołów: kościół św. Katarzyny, św. Bartłomieja, św. Jakuba, św. Elżbiety, św. Józefa oraz św. Brygidy. Wszystkie są budynkami o charakterze zabytkowym. Najstarszy z tego grona jest kościół św. Katarzyny. Znajdują się w nim karyliony, czyli dzwony wieżowe, na których można wybijać melodie za pomocą specjalnej klawiatury. Pierwsze karyliony zamontowano tam w 1738 r. – spłonęły jednak w pożarze.

Oczywiście gdańska starówka to o wiele więcej miejsc wartych zobaczenia. Przez Stare Miasto przepływa Kanał Raduni, który tworzy małą wyspę. Znajduje się na niej Wielki Młyn – młyn wodny z połowy XVI wieku, który był jednym z największych obiektów przemysłowych średniowiecznej Europy. Historycznego ducha czuć w budynku Poczty Polskiej, o który pracownicy 1 września 1939 r. stoczyli heroiczny bój z bardziej licznymi oddziałami niemieckimi. Ich bohaterstwo upamiętnia znajdujący się nieopodal pomnik. Liczne noclegi w Gdańsku na Starym Mieście pozwalają z bliska zobaczyć te i inne miejsca bez konieczności korzystania z samochodu czy komunikacji miejskiej – z apartamentów na starówce można do nich dojść w kilka-kilkanaście minut!