Chodź na basen i nie przejmuj się długimi włosami! Jak to zrobić?

idź na basen

Umiejętność pływania powinniśmy doceniać nieco bardziej, niż do tej pory. Ten rodzaj aktywności fizycznej to nie tylko sposób na dobrą zabawę, ale też klucz do osiągnięcia wymarzonej sylwetki oraz poprawy giętkości ciała i koordynacji ruchowej. Regularnie korzystając z walorów aquaparków i krytych basenów, zaczynamy zgrabniej się poruszać i lepiej czujemy się we własnym ciele. Same korzyści!

Długie włosy to nie problem – wystarczy odpowiedni czepek!

Systematycznym treningom sprzyja nie tylko wygodny strój pływacki, czy towarzystwo które motywuje nas do działania. Istotne znaczenie ma również wybór odpowiedniej pływalni, której właściciele dbają o estetykę i nieskazitelną czystość obiektu. Należy jednak pamiętać, że schludny wygląd pływalni nie zależy tylko od osób zajmujących się utrzymywaniem porządku na wyznaczonym obszarze. W dużej mierze to zależy także od Ciebie i Twoich znajomych – wystarczy że założycie czepek! Dlaczego warto go nosić i jaki wybrać, by czuć się atrakcyjnie?

Szczęśliwi posiadacze długich, gęstych włosów zazwyczaj wzbudzają ogromny podziw, kiedy przechadzają się ulicą. Niekoniecznie jednak jest tak na basenie, kiedy ich włosy zaczynają swobodnie dryfować na tafli basenowej wody a wkrótce zapychać systemy filtrujące. To główny powód tego, że choć czepki basenowe na pływalniach nie zawsze są egzekwowane, to osoby mające bujne czupryny, próbują usilnie zakładać czepek o uniwersalnym rozmiarze – niedostosowany do tego, czym obdarzyła ich Matka Natura. Znalezienie odpowiednio dużego czepka, który obejmie każdy kosmyk, to już nie problem! Właściciele firm z asortymentem sportowym szybko znaleźli rozwiązanie i uzupełnili swój asortyment o specjalne czepki basenowe dla posiadaczy długich włosów. Dzięki nim, każdy pływak nabiera poczucia pewności siebie i czuje się komfortowo – niezależnie od płci, bowiem wśród czepków dla osób z długimi włosami, można znaleźć produkty typu Unisex, jak i specjalne, dedykowane dla eleganckich kobiet – czepki ozdobione kwiatami.

Najbardziej popularnymi rodzajami czepków są jednak te, które zapewniają najlepsze samopoczucie podczas pływania. I o to właśnie chodzi! Przemyślana budowa dostępnych na rynku czepków dla osób długowłosych, sprawia że problem ciągnięcia włosów podczas zakładania, zostaje wyeliminowany. Wydłużona część tylna czepka i budowa kapsułkowa, to konstrukcja szczególnie ceniona u pływaków, ponieważ stawiają oni na wygodę i funkcjonalność.

Wybór czepka powinniśmy uzależnić od tego, jak dobrze się w nim czujemy. Zarówno nasz atrakcyjny wygląd jak i poczucie komfortu mają bowiem ogromny wpływ na naszą decyzję zakupową. Czepek z lycry na długie włosy możemy zakupić już za 10 zł, zaś opcja dla bardziej wymagających i ceniących lepsze materiały, to czepek za ok. 30-80 zł, w zależności od osobistych preferencji – zobacz tutaj!