Dlaczego warto zdecydować się na rakiety tenisowe Yonex?

tenis

Rakiety tenisowe Yonex nie bez przyczyny są używane przez najlepszych tenisistów świata. Japońska marka znana jest z wytrzymałego, ale zarazem lekkiego sprzętu. Znacznie ułatwia on szybką grę, o czym zaświadczają tacy zawodnicy jak Hubert Hurkacz, Stanisław Wawrinka albo Naomi Osaka. Dlaczego rakiety japońskiego producenta są tak znane i w jakich wariantach można je kupić? 

Dlaczego rakiety tenisowe Yonex są tak popularne?

Firma Yonex specjalizuje się w różnego rodzaju rakietach, gdzie w ofercie można znaleźć też akcesoria do badmintona. Najbardziej znana jest jednak ze sprzętu tenisowego, który oprócz rakiet stawia na naciągi lub odzież. Coś dla siebie znajdą tu najmłodsi tenisiści, jak i doświadczeni zawodnicy. Rakiety tenisowe Yonex znane są ze swojej lekkości, gdzie jednak nie zapomniano o mocy uderzeń. Sprzęt wykonany z grafitu lub aluminium gwarantuje połączenie wytrzymałości z lekkością poruszania się.

Dużym atutem rakiet tenisowych Yonex jest wszechstronność. Można je dobrać w zależności od naciągu, sztywności ramy albo wielkości główki. W przypadku tej ostatniej do wyboru są zarówno wersje poniżej 97 cali, jak i powyżej 103. W ten sposób każdy tenisista dobierze idealną rakietę pod swoją dłoń. Rakiety Yonex stawiają również na wytrzymały naciąg o różnym stopniu zagęszczenia. Pozwala to czysto odbijać kolejne uderzenia i precyzyjnie trafiać atakami w linie i narożniki kortu. 

W jakich wariantach można kupić rakiety Yonex?

Rakiety tenisowe Yonex można dopasować bez względu na wiek czy płeć. Dla przykładu występują w wariantach “Junior”, gdzie sprzęt różni się długością i wielkością główki. Pozwala przez to trenować nawet dzieciom do 10 roku życia. Rakiety można dobierać również ze względu na swój ciężar. Dużą rolę odgrywa tutaj materiał, gdzie można zyskać kupując wersje grafitowe. Dla bardziej oszczędnych odpowiednie będzie jakościowe aluminium, które w zupełności wystarczy przy średnio-zaawansowanym albo amatorskim poziomie. Połączeniem tego mogą być kompozyty grafitowo-aluminiowe.

Sprzęt można także dobierać w zależności od serii Yonex. Popularne są rakiety typu VCORE, którymi posługuje się najlepszy polski tenisista Hubert Hurkacz. Gwarantują one wysoką precyzję uderzeń przy dużej intensywności. Kobiety mogą zdecydować się na serię rakiet tenisowych Yonex EZONE, którymi posługuje się zwyciężczyni US Open: Naomi Osaka. Pozwalają one nadać piłce dużą rotację, nawet przy niecentrycznych uderzeniach. Warto wyróżnić też dużą rozbieżność kolorystyczną rakiet, gdzie każdy znajdzie swoje ulubione obramowanie.