Dlaczego warto jechać na urlop jesienią

urlop jesienią

Niektórym wakacyjny wyjazd kojarzy się ze słoneczną pogodą, wylegiwaniem na plaży, opalaniem, kąpielami w morzu, leniuchowaniem i nic nierobieniem w upalne dni. Jednak coraz więcej osób wybiera się na zasłużony urlop w okresie jesiennym, dostrzegając w tym więcej korzyści niż wad. Czy rzeczywiście warto pojechać na wakacje jesienią, a jeśli tak, to dlaczego? Poniżej podpowiadamy, jakimi zaletami charakteryzują się jesienne wczasy.

1. Niskie ceny i liczne promocje

Po sezonie letnim, gdy okres szczytu się zakończył, ceny pokoi w obiektach noclegowych i wstępu do atrakcji turystycznych spadają. Wówczas wiele osób może skorzystać z licznych rabatów oraz akcji promocyjnych. Dlatego jesień nad morzem lub w górach spędzona w znanym kurorcie wiąże się z niższymi kosztami niż w miesiącach letnich.

Ta ogromna zaleta sprawia, że można nie tylko zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy, lecz także skorzystać z większej ilości atrakcji za niższą sumę. Ponadto wiele hoteli takich jak Primavera w Jastrzębiej Górze przygotowuje specjalną ofertę na jesień z licznymi udogodnieniami zapewniającymi niezapomniany wypoczynek.

2. Przyjazna pogoda

Osoby nielubiące skwaru i upałów szczególnie docenią przyjazną jesienną aurę. W szczególności pierwsze tygodnie jesieni są jeszcze ciepłe, ale już bez lejącego się z nieba żaru. Ponadto polska złota jesień sprzyja zwiedzaniu i długim spacerom. To idealny czas na pobyt nad morzem.

Świeża morska bryza wzmocni układ immunologiczny, zwiększając odporność organizmu na infekcje oraz jednocześnie poprawiając kondycję psychofizyczną. Brak upałów sprzyja większej aktywności. Jazda konno wyznaczonymi szlakami, przejażdżki rowerowe, długie spacery po plaży i po lesie lub zwiedzanie zabytków – to tylko kilka z licznych sposobów na udany wypoczynek.

3. Brak tłoku, spokój i większa swoboda

Poza sezonem wakacyjnym są krótsze kolejki do atrakcji turystycznych, a także znacznie mniejszy tłok zarówno w obiektach hotelowych, na plażach, na szlakach turystycznych, jak i w restauracjach. Osoby szukające spokoju w sezonie jesiennym znajdą go nawet w najpopularniejszych kurortach. Brak tłoku sprzyja większemu komfortowi podczas wypoczynku na plaży, na basenie, a także w trakcie korzystania z usług SPA&Wellnes.

4. Piękna sceneria i niezapomniane krajobrazy

Jesień w Polsce potrafi zapewnić niesamowite krajobrazy. W szczególności jesień nad morzem. Malownicze zachody słońca, kolorowe liście drzew i krzewów oraz świeże morskie powietrze zapewnią maksymalny reset. Wybierając się we wrześniu na wczasy, można jeszcze korzystać z promieni słonecznych i opalać się na plaży. Natomiast woda w morzu jest jeszcze ciepła, a kąpiele bardzo przyjemne. Jesień to również idealny czas na uprawianie sportów wodnych.

Reasumując, wczasy jesienią to świetne rozwiązanie dla osób szukających ofert w atrakcyjnych cenach i ceniących ciszę oraz spokój. Warto wybrać jesień na wypoczynek z daleka od tłumów turystów i miejskiego zgiełku, aby zanurzyć się w pięknej scenerii oraz podziwiać malownicze widoki.