Darmowy kurs pozycjonowania online, czyli SEO dla początkujących… i nie tylko

Darmowy kurs pozycjonowania online

No cóż, ciężko osiągnąć sukces marketingowy bez internetu. Wyszukiwarka Google, media społecznościowe czy skuteczny link building to po prostu fundamenty współczesnej reklamy. Dlatego warto rozpocząć kurs pozycjonowania stron internetowych i wejść w ten świat z przytupem. Chcesz poznać więcej szczegółów?

Kurs SEO w formie podcastów

Zacznijmy od tego, że na stronie funkymedia.pl możesz znaleźć całą serię darmowych podcastów. To doskonałe materiały szkoleniowe, które przeprowadzą Cię przez podstawy SEO oraz technikalia niezbędne przy pozycjonowaniu stron. Dobrej jakości nagrania są krótkie i uszeregowane tematycznie. Oznacza to, że bez przeszkód możesz coś przeskoczyć. Niemniej warto wysłuchać całości po kolei, albowiem wiedza z zakresu optymalizacji stron internetowych to temat pełen istotnych szczegółów.

Pozycjonowanie stron internetowych – o co w tym chodzi?

Rzecz wcale nie jest taka prosta, jak się wielu ludziom wydaje. W gruncie rzeczy skuteczny content marketing to skompilowane zagadnienie składające się z wielu czynników, które powinny być dopasowane jak elementy w szwajcarskim zegarku. Tylko w ten sposób można liczyć na sukces kampanii w sieci. Dlaczego tak jest?

Kiedyś internet był dość jednowymiarowy. Dziś jednak to istny labirynt. Składa się z licznych platform, korytarzy i zakamarków. Na szkoleniu dowiesz się, jak je można wykorzystać. Zrozumiesz choćby, na czym polega pozyskiwanie linków i jak to wpływa na widoczność strony WWW. Kiedy algorytmy Google uznają coś za spam? Czy można tego uniknąć? Oczywiście, ale to wymaga mądrego link buildingu właśnie.

Podczas darmowego kursu SEO nauczysz się także budować treści, aby zwiększyć statystyki w Google Search Console. Odpowiedni dobór fraz kluczowych zdecydowanie polepsza jakość contentu. Do tego trzeba umieć łączyć teksty z treścią na social mediach. Warto również wykorzystać angażujące materiały wizualne, które powinny pochodzić – oczywiście – z legalnych źródeł. A czy można je zdobyć za darmo? Obczaj szkolenie SEO na funkymedia.pl i poznaj odpowiedź 😉

Budowa wizerunku firmy w sieci

Z jednej strony celem marketingu internetowego jest zwiększenie sprzedaży towarów i usług. Z drugiej zaś – poprawa wizerunku firmy. To bardzo ważne, ponieważ utrzymanie liczby klientów i pozyskiwanie nowych jest bardzo trudne bez świadomości marki. Kurs pozycjonowania WWW to dobry kierunek, żeby taką świadomość zbudować. Dotyczy to zarówno przedsiębiorstw, jak i osób publicznych. Tak, blogerzy czy twórcy contentu na YouTube’a też opierają się na marce, którą starają się zbudować. W ich przypadku ruch na stronie i liczba subskrypcji to w zasadzie być albo nie być.

Skuteczne pozycjonowanie Google i promocja według zasad content marketingu to zestaw must have, jeśli ktoś chce się wybić z tłum. A tłum, jak wiadomo, w internecie jest wręcz przytłaczający. Doprawdy trudno zliczyć wszystkich blogerów czy strony internetowe w ogóle. Z tego właśnie względu trzeba powiedzieć wprost: bez optymalizacji pod kątem SEO nie ma co liczyć na sukces online.

Dla kogo jest kurs pozycjonowania stron WWW?

Na dobrym marketingu internetowym może skorzystać każdy. Bloger-podróżnik, restauracja czy choćby sklep z artykułami dla brodaczy. W szkoleniu SEO powinni więc wziąć udział przedsiębiorcy, ale i osoby zainteresowane pracą w agencji reklamowej. Wielu właścicieli firm decyduje się bowiem powierzyć koordynację oraz tworzenie treści fachowcom. Można na tym nieźle zarobić. Aby jednak zobaczyć pierwszą złotówkę, trzeba zacząć od szkolenia SEO. Nie czekaj więc. Już teraz odwiedź funkymedia.pl!