Czy wiesz, jak podłączyć smartfon do telewizora? Wypróbuj możliwości aplikacji SmartThings

SMART TV

Czy wiesz, jak podłączyć smartfon do telewizora? W tym artykule znajdziesz aż dwa sposoby, które możesz wykorzystać w tym celu. Poznasz też aplikację SmartThings odpowiednią dla urządzeń marki Samsung. Dowiesz się czy również, czy możesz wykorzystać smartfon jako pilot do telewizora.

Dlaczego warto wybrać telewizor z funkcją Smart TV?

TV z funkcją Smart może okazać się odpowiednim dla Ciebie wyborem. Wiele osób poszukuje telewizorów z dostępem do internetu, ponieważ w ten sposób mogą wybierać do oglądania i słuchania te treści, które są dla nich najodpowiedniejsze! Stwórz własną ramówkę i subskrybuj najpopularniejsze platformy streamingowe. Dostęp do nich zyskasz po zainstalowaniu odpowiednich aplikacji i zalogowaniu na posiadane i opłacane konta.

W przypadku telewizorów Samsung są to takie platformy jak: Disney+, HBO Max, Player.pl, CANAL+, Polsat Box Go, Netflix, YouTube czy Prime Video. Oferta ta stale się jednak powiększa. 

SmartThings i inne dostępne aplikacje

Jeżeli nie znasz jeszcze aplikacji SmartThings, a na co dzień korzystasz z urządzeń marki Samsung, to może być dla Ciebie zaskoczeniem, że poszczególne sprzęty mogą być kontrolowane z poziomu Twojego telefonu, monitora czy na przykład telewizora. Wystarczy jedynie aplikacja SmartThings i pewność, że wskazane urządzenia są z nią kompatybilne. Co zyskujesz? Możesz zmienić temperaturę, zgasić światło czy sprawdzić ustawienia cyklu prania. Nie musisz wcale ruszać się ze swojego fotela czy kanapy. Multizadaniowość to coś, co marka Samsung w szczególności docenia!

Jednak w momencie, gdy decydujesz się na wybór inteligentnego telewizora, zyskujesz znacznie więcej niż tylko dostęp do SmartThings. Znajdziesz tutaj niemal 500 aplikacji. Tych w języku polskim jest prawie 200. Oglądaj ulubione filmy i seriale na popularnych platformach streamingowych. Możesz nawet wykorzystać smartfon jako pilot do telewizora.

Czy wiesz, jak podłączyć smartfon do telewizora?

Nowoczesny telewizor z funkcją Smart TV można w prosty sposób połączyć z telefonem. W ten sposób treści będą wyświetlane na znacznie większym ekranie, a to oznacza, że możesz oglądać je wraz z rodziną czy przyjaciółmi. Co zrobić, aby powiązać oba te sprzęty? Użytkownicy urządzeń marki Samsung mają aż dwie możliwości!

Obie z nich nie zajmują wiele czasu i są bardzo proste w wykonaniu. W przypadku pierwszego sposobu niezbędna będzie wspomniana już aplikacja SmartThings. Automatycznie rozpoznaje znajdujący się obok telewizor. Użytkownik nie musi wykonywać żadnych innych czynności. Połączenie przebiegło pomyślnie!

Drugi sposób polega na przyłożeniu telefonu do ramki nowoczesnego telewizora Samsung. Może wydawać się to nieprawdopodobne, ale w ten sposób uzyskamy powiązanie obu sprzętów. Funkcja ta nazywa się Dotknij i Wyświetl.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.