Biuro rachunkowe w Warszawie rozwiązaniem na problemy związane z księgowością

biuro rachunkowe

Każda z osób, która prowadzi swoją własną działalność gospodarczą, musi być odpowiedzialna za wiele aspektów. Prowadzenie księgowości to jedna z ważniejszych czynności, którą obowiązkowo muszą wykonywać przedsiębiorcy. A jak można się domyślać, jest to trochę skomplikowane zadanie, które wymaga od danej osoby regularnego zapoznawania się z przepisami odnoszącymi się do księgowości. Dlatego też z tego względu część przedsiębiorców może nie mieć na ten temat wystarczająco dużej wiedzy. Być może nawet nie mają oni czasu zapoznawać się z nowymi ustawami, ponieważ całą swoją uwagę przekładają na inne działania związane z prowadzeniem działalności. Z poniższych informacji dowiesz się, jakie usługi świadczy biuro rachunkowe oraz na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru.

Jakie usługi przeważnie świadczy biuro rachunkowe?

Biuro rachunkowe to firma, która uprawniona jest do wykonywania czynności związanych z księgowością. Na podstawie zawartej umowy z przedsiębiorcami może świadczyć dla nich usługi związane właśnie w tym zakresie. Do podstawowych usług, które świadczone są przez większość biur rachunkowych w Warszawie należeć będą:

  • prowadzenie ksiąg rachunkowych, w których skład wchodzi między innymi pomoc w przygotowywaniu sprawozdań finansowych lub sprawozdań na potrzeby Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) czy też sprawdzanie dokumentów pod względem rachunkowym i prawnym.
  • prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów, które obejmują między innymi księgowanie dokumentów, kierowanie ewidencją środków trwałych, a także składanie miesięcznych lub kwartalnych deklaracji do urzędów.
  • prowadzenie ryczałtu ewidencjonowanego – w tym przypadku biura rachunkowe z Warszawy oferują najczęściej usługi związane ze sprawdzaniem dokumentów pod względem zgodności z przepisami oraz przygotowywanie i składanie deklaracji podatkowych PIT i VAT.
  • sprzedaż gotowych spółek z czystą historią, które nie prowadziły wcześniej żadnej działalności gospodarczej.
  • profesjonalna obsługa kadrowo-płacowa, w której skład wchodzi na przykład sporządzanie umów i innych dokumentów związanych z zatrudnieniem czy też prowadzenie akt osobowych pracowników i przygotowywanie list wynagrodzeń.
  • profesjonalne doradztwo konsultingowe.

Co trzeba uwzględnić podczas wyboru biura rachunkowego?

Ze względu na rosnące zapotrzebowanie przedsiębiorców na usługi księgowe na rynku powstaje z czasem więcej biur rachunkowych. Jednak nie wszystkie z nich mogą świadczyć profesjonalne usługi swoim klientom. Jak zatem sprawdzić, które z nich oferować będą swoje usługi jak na najwyższym poziomie? Wystarczy uwzględnić przy tym kilka czynników. Po pierwsze trzeba zwrócić uwagę na wiedzę oraz doświadczenie pracujących tam księgowych. A także kompleksowość usług, bezpieczeństwo świadczenia tych usług i ich cenę. Dzisiaj jest o tyle dobrze, ponieważ wiele z biur rachunkowych z Warszawy posiada swoje strony internetowe, z których można wywnioskować potrzebne dla siebie informacje. Co więcej, można też sprawdzić opinie danego biura księgowego w Google.