Zalety i wady baterii łazienkowych nablatowych wysokich

Zalety i wady baterii łazienkowych nablatowych wysokich

Obecnie ogromną popularnością cieszą się umywalki nablatowe. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ są to modele, które pasują do każdej łazienki bez względu na jej metraż. Ze względu na sposób montażu nie zajmują one bowiem dużo miejsca w szafce pod umywalka. Charakterystyczny w tym przypadku jest dobór nie tylko optymalnej szafki z blatem, ale także i dopasowanie baterii umywalkowej. Zazwyczaj wybierane są baterie umywalkowe nablatowe wysokie. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego rodzaju armatury? Jeśli tak, koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Czy warto kupić baterię umywalkową wysoką?

Baterie łazienkowe nablatowe wysokie często prezentują elegancki i nowoczesny wygląd, który może nadać łazience luksusowego charakteru. Zazwyczaj są to modele o prostej i nowoczesnej estetyce, chociaż nie jest to oczywiście żadna reguła. Na rynku znajdują się baterie umywalkowe wysokie, które są zróżnicowane względem siebie nie tylko materiałem wykonania, funkcjonalnością, ale także i kolorystyką. Dużym zainteresowaniem cieszą się baterie łazienkowe nablatowe czarne, a także i złote.

Ze względu na swoją wysokość, tego rodzaju baterie ułatwiają korzystanie z umywalki lub wanny. Umożliwiają wykonanie takich czynności, które nie byłyby możliwe w przypadku niskich baterii. Poza tym wysokie baterie nablatowe zazwyczaj pozwalają na łatwą regulację strumienia wody i temperatury, co zapewnia użytkownikom wygodę podczas korzystania z nich. Dzięki swojej konstrukcji baterie nablatowe pozostawiają więcej wolnej przestrzeni na blacie umywalki, co może być przydatne do umieszczenia mydełek, szamponów i innych akcesoriów łazienkowych. Jeśli chodzi o wady nie ma ich zbyt wiele. Niektóre modele mogą być po prostu nieco droższe od baterii o klasycznej wysokości. Jest to też związane z większą ilością materiału niezbędnego do ich produkcji.

Baterie łazienkowe nablatowe wysokie mają wiele zalet, takich jak estetyka i komfort użytkowania, ale wymagają odpowiedniego miejsca i uwagi podczas montażu. Wybór tego rodzaju baterii powinien być uzależniony od indywidualnych preferencji projektowych oraz dostępności miejsca w łazience.

Szukasz wysokich baterii umywalkowych? Sprawdź https://www.lazienkiabc.pl/Baterie-lazienkowe-c1

umywalka łazienkowa

Jak zamontować baterię łazienkową wysoką?

Montaż baterii łazienkowej nablatowej wysokiej może być nieco bardziej skomplikowany niż montaż tradycyjnej baterii umywalkowej, ale można go przeprowadzić samodzielnie, jeśli masz odpowiednie narzędzia i trochę doświadczenia w pracach hydraulicznych. Modele takie montuje się zazwyczaj bezpośrednio na blacie w pobliżu umywalki nablatowej lub w otworze znajdującym się na umywalce. W przypadku blatu niezbędne jest wykonanie otworu w nim przy np. pomocy nawiertnicy. Na tym polega główna różnica jeśli chodzi o montaż. Zawsze należy postępować zgodnie z instrukcją producenta. Korzystniej jest zapoznać się z filmami instruktażowymi, które bez problemu znaleźć można na stronach znanych producentów.

Czym się kierować podczas wyboru armatury do łazienki?

Na rynku znajduje się wiele modeli baterii wysokich. Wśród nich są takie, które są lepszej, jak i gorszej jakości. Przed zakupem należy zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał wykonania. Dobre baterie są ciężkie i najczęściej wykonane z mosiądzu, materiału który nie tylko jest wyjątkowo trwały, ale także nie koroduje. Poza tym dobrze, jeśli bateria posiada ceramiczną głowicę i na końcu wylewki perlator. Dzięki temu można zmniejszyć zużycie wody, podczas normalnego użytkowania jej.