W jaki sposób odkurzacz zapewnia bezpieczeństwo powietrza

odkurzacz

Systemy usuwania pyłu to urządzenia, które pomagają eliminować kurz, a także inne mikro, a nawet makrocząsteczki z powietrza. Być może nie zastanawiałeś się nad tym zbyt długo, ale czyste powietrze jest niezbędne dla pracowników firmy lub otoczenia komercyjnego.

Te wyciągi oczyszczają powietrze, co z kolei chroni ludzi przed zagrożeniami przemysłowymi, takimi jak pożary spowodowane poluzowanymi kawałkami i warunkami, które mogą rozprzestrzeniać się wraz z wiatrem. Mimo to możesz się zastanawiać, jak działają odkurzacze i czy są one niezbędne?

O co chodzi z odkurzaczami?

Odkurzacze występują w różnych typach, ale te najczęściej używane są do usuwania cząstek. Te odciągi są zalecane do zastosowań przemysłowych, takich jak wykorzystanie satelitarnej szlifierki do betonu . Wynika to z tego, że ten ostatni może wyrzucać sadzę w powietrze, co może powodować astmę oskrzelową i raka płuc. Odkurzacze są najbardziej widoczne, ponieważ chronią pracowników przed zagrożeniami dla zdrowia związanymi z mikrocząstkami i innymi fragmentami makro.

Jeśli budynek komercyjny nie ma odpowiednich wyciągów, może zostać pociągnięty do odpowiedzialności, jeśli pracownik zachoruje z powodu złej jakości powietrza. Pracownik może podjąć kroki prawne przeciwko firmie, a firma może zostać nałożona grzywna. Firmy przemysłowe mogą również mieć problem, jeśli dojdzie do pożaru spowodowanego przez kawałki. Dlatego wszystkie budynki komercyjne i przemysłowe muszą być wyposażone w odkurzacze.

Bardzo niewiele osób zdaje sobie sprawę, ile chorób może podróżować w powietrzu. Cząsteczki mogą przenosić śmiertelną chorobę, a nawet problemy zdrowotne bez środowiska, bez jakiejkolwiek osoby je znającej lub widzącej.

Inne zalety instalacji odkurzaczy

Pożary powodowane przez luźne cząstki są wyjątkowo typowe w zakładach produkcyjnych i budynkach komercyjnych. Jeśli cząstki drewna mogą gromadzić się przez dłuższy czas w pobliżu gorących powierzchni, sytuacja może doprowadzić do pożaru. Takim wypadkom można łatwo zapobiec, jeśli skonfigurowane zostaną wyciągi.

Długotrwałe narażenie na sadzę może prowadzić do znacznie poważniejszych problemów, takich jak komórki astmy i raka płuc. Jeśli pracownicy są narażeni na ryzyko, mogą z łatwością podjąć kroki prawne przeciwko firmie, jeśli nie zostaną skonfigurowane odkurzacze. Wysokie kary mogą zostać nałożone, jeśli odpowiednie systemy odciągowe nie spełniają standardowych oczekiwań.

Składniki typowego odkurzacza obejmują filtry workowe, obracające się zawory powietrzne, wentylatory odśrodkowe, kanały powietrzne, pokrywy ssące i przepustnice izolacyjne. Każda z tych części pomaga wyciągnąć poluzowane bity ze scenerii i zakupić produkty zebrane do późniejszej utylizacji. Prędkość powietrza pochłaniającego cząsteczki musi być stale stała, aby była skuteczna.

Wniosek

Jeśli nie chcesz ryzykować pozwania w sądzie w wyniku braku ochrony pracowników przed bezpośrednim narażeniem na kurz i inne cząsteczki unoszące się w powietrzu, odkurzacz jest koniecznością. Chociaż może to generować znaczne koszty początkowe, jest to inwestycja długoterminowa, która ochroni Twój interes (i interes pracowników) przez wiele lat.