Porady dotyczące wyboru smartfona

Smartfony należą dziś do urządzeń używanych prawie przez wszystkich. Regularnie zastępujemy je również bardziej nowoczesnym modelem. Jednak nie wszyscy muszą wiedzieć, co wziąć pod uwagę przy zakupie nowego smartfona. Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci znaleźć model, który najlepiej odpowiada Twoim indywidualnym potrzebom i oczekiwaniom.

W naszym artykule dowiesz się między innymi, w jakie typy ekranów i rozdzielczości ufają producenci, który smartfon jest najlepszym wyborem Jeśli szukasz telefonu do gier i jakiego telefonu, jeśli chcesz go używać do nagrywania filmów. Powiemy Ci, co wybrać, jeśli chcesz robić zdjęcia dobrej jakości za pomocą smartfona, i co zrobić, jeśli szukasz smartfona VR.

Rozmiar i rozdzielczość ekranu, czyli jaki rodzaj ekranu w smartfonie

Obecnie smartfony z dużymi wyświetlaczami ukośnymi są bardzo popularne. Znaczna liczba smartfonów dostępnych na rynku ma wyświetlacze o przekątnych od 5 do nawet 7 cali. Standardem jest smartfon z 6-calowym wyświetlaczem. Jednocześnie należy podkreślić, że nie przekłada się to na drastyczny wzrost ogólnej wielkości smartfonów. Producenci robią również wszystko, co możliwe, aby ramki wokół wyświetlaczy były jak najmniejsze. Standardowe proporcje 16: 9 zastępuje się 18: 9. Trendem, którego nie można przeoczyć, jest również tzw. Wycięcie. Jest to wcięcie u góry wyświetlacza. Tutaj znajdziesz aparat przeznaczony do robienia selfie i czujników różnego typu.

Jest to element, który ma znaczący wpływ na wygląd smartfona. Więc jeśli ktoś ma jakieś specjalne upodobania, powinien wziąć ten element pod uwagę przy zakupie nowego telefonu. Przykładem naprawdę nowoczesnego smartfona z wyświetlaczem notatnika jest iPhone X. Miłośnicy klasycznych wyświetlaczy z kolei będą zadowoleni z zakupu Samsunga Galaxy Note 9. Zmiana proporcji również wpływa na separację. Zamiast rozdzielczości HD, Full HD lub QHD mamy rozdzielczość HD +, Full HD + i QHD +.

Systemy operacyjne na smartfony

Nie tak dawno temu na rynku dostępne były trzy podstawowe mobilne systemy operacyjne. Mówimy o Google Android, Apple iOS i Windows Phone. Jeśli chodzi o system Windows, nowe modele nie są już wyposażone w ten system operacyjny. Liderem wciąż jest Google Android, na który zdecydowana większość producentów stawia. Niewątpliwie jednak warto wybierać urządzenia wyposażone w nowsze wersje. Należą do nich Android 8 Oreo i nowo uruchomiony Android 9 Pie. Jeśli chodzi o Apple iOS, można go znaleźć tylko na smartfonach marki Apple. Google Android to dobry system, jeśli weźmiemy pod uwagę możliwości jego personalizacji. Ze względu na swoją popularność dostępnych jest dla niego wiele aplikacji i gier. Na podkreślenie zasługuje jednak optymalizacja systemu.