platforma sklepu internetowego

 Obecna sytuacja zmusiła wielu przedsiębiorców, to przeniesienia swojego biznesu do internetu. Zaawansowana platforma e-commerce jest z pewnością kluczową kwestią która usprawni i rozwinie twoją firmę. Jaką platformę jednak wybrać?

 Szeroka oferta platform

 Mający miejsce na polskim rynku e-commerce prawdziwy boom na usługi, sprawił, że na rynku pojawiło się wiele platform do handlu internetowego. Bardzo wiele z nich oferuję rozbudowane moduły zarządzania sprzedażą, przejrzyste strony sklepu internetowego, czy specjalne panele realizacji zamówień. Może to jednak nie być wystarczającą zachętom dla potencjalnych nabywców, ponieważ ogrom dostępnych ofert w niewielkim stopniu różni się od konkurencji.

 Jedna z platform wydaje się być szczególnie interesująca. Mowa tutaj o Omnicommerce – system ecommerceJest to bogaty i rozbudowany system obsługujący transakcję handlowe online. Dzięki dużej różnorodności modułów, możesz je dopasować pod potrzeby twojego biznesu.

OMNIcommerce w pigułce

 Twórcy platformy OMNIcommerce, głównie skupili się na transakcjach B2B (Biznes dla Biznesu) oraz B2C (Biznes dla klienta detalicznego). Należy o tym pamiętać, że współpraca pomiędzy klientem detalicznym a firmami to dwa osobne zagadnienia. Klienci detaliczny realizują zamówienia na nieporównywalnie mniejsze kwoty w stosunku do transakcji B2B.

 Dlatego też platforma OMNIcommerce, oferuje następujące funkcję oraz udogodnienia.

  • Podział produktów na liczne kategorie i podkategorie
  • Prezentacja produktów w formacie listy lub kafalków
  • Osobna sekcja dla produktów objętych promocją
  • Porównywarka produktów
  • Powiązanie z zakupami innych klientów (“inni kupili również”)
  • Zintegrowany system dostępu do opinii (np. ceneo)
  • Osobna sekcja dedykowana produktom najpopularniejszym oraz tym objętym promocją
  • Możliwość opiniowania czy wystawiania ocen zakupionym produktom

 Są to jedne z wielu nowoczesnych funkcji pomocnych przy prowadzeniu sklepu internetowego. Ponadto platforma oferuje opcję pełnego skonfigurowania sklepu, wraz z późniejszą pomocą w jego obsłudze.

 Według wszelkich prognoz handel internetowy w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy rozkwit. Ma na to wpływ nie tylko postępująca cyfryzacja społeczeństwa, ale także tworzące się na bieżąco nowe łańcuchy dostaw. Ponadto od lat obserwujemy w Polsce rozwój bazy magazynowej czy usług kurierskich, które mają bezpośredni wpływ na rozwój handlu internetowego.

 Wybór odpowiedniej platformy do zarządzania sklepem powinien być jedną z kluczowych kwestii, które zagwarantują nam w przyszłości sukces.